Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Diablo 4 dostává ray-tracing a už je na Game Pass

+ Outpost: Infinity Siege vychází s podporou NVIDIA DLSS 3.

Diablo IV tento týden dorazilo na předplatné Game Pass a také dostalo novou aktualizaci, která do světa Sanctuary přidává ray-tracingové stíny a odrazy. Hra již podporuje NVIDIA DLSS 3 Frame Generation umožňující majitelům GeForce řady RTX 40 znásobit snímkovou frekvenci až trojnásobně. O snížení latence se postará NVIDIA Reflex.

"Uvedení hry Diablo IV bylo pro nás jen začátkem. Na základě zpětné vazby od hráčů pravidelně provádíme iterace a zkoumáme, jak můžeme vylepšit vizuální stránku i temnou atmosféru hry. Přidání ray-tracingových efektů je dalším krokem k tomu, aby brutální svět Sanctuary hráče ještě více. Efekty, jako jsou údery blesku, se nyní odrážejí v kalužích krve a vody, vlhké sklepy a kobky jsou díky realistickým měkkým stínům děsivější a otevřený svět i města jsou díky dalším realistickým stínům a odrazům uvěřitelnější. Velmi se těšíme, až si naše komunita technologickou novinku vyzkouší," popisuje aktualizaci Michael Bukowski, technický ředitel hry Diablo IV.

"Bylo skvělé úzce spolupracovat se společností NVIDIA na implementaci raytracingu do Diabla IV. Jejich zkušenosti s ray tracingovými technologiemi nám pomohly ji dotáhnout do požadované kvality a nabízené knihovny, jako je RTXMU, nám při vývoji poskytly cennou podporu," vysvětluje Kevin Todisco, hlavní softwarový inženýr hry Diablo IV.

Minulý týden také na PC vyšla dlouho očekávaná Horizon Forbidden West Complete Edition. K dispozici je s DLSS 3 Frame Generation, DLSS 2 Super Resolution, DLAA a Reflex. Při rozlišení 4K a s maximálním nastavením mohou majitelé GeForce RTX řady 40 zdvojnásobit snímkovou frekvenci. S GeForce RTX 4090 lze dosáhnout 180 FPS, GeForce RTX 4080 SUPER překonává 144 FPS, GeForce RTX 4070 Ti nabídne 120 FPS, GeForce RTX 4070 SUPER 110 FPS a na GeForce RTX 4070 hra běží s více než 90 FPS.

Novinky s NVIDIA DLSS z tohoto týdne:

  • Outpost: Infinity Siege vychází dnes s NVIDIA DLSS 3 Frame Generation , DLSS Super Resolution a Reflex. Při rozlišení 4K a maximálním nastavení DLSS 3 znásobí výkon v průměru 3,3x. Na GeForce RTX 4090 tak lze dosáhnout 160 FPS a všechny modely od GeForce RTX 4070 SUPER výše překonají hranici 100 FPS
  • Alone in the Dark - vyšlo s DLSS 2 Super Resolution
  • Lightyear Frontier - vyšlo s DLSS 2 Super Resolution and DLAA

Read this next