If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Do největšího českého studia vstupuje menšinový strategický partner z Číny

Loňské spekulace se nakonec potvrdily.

Spekulace ze serveru The Information, která se objevila loni v červnu, než byla posléze oficiálně popřena, se nakonec stala realitou, byť samozřejmě za jiných podmínek, než se původně psalo. Citujeme tiskovou zprávu:

Bohemia Interactive, největší české herní studio, oznamuje, že Tencent Holding (dále už jen Tencent) získal menšinový podíl ve společnosti. V návaznosti na strategickou investici bude Bohemia Interactive i nadále fungovat samostatně pod vedením stávajícího manažerského týmu a majoritní podíl zůstává v rukou dosavadních českých majitelů.

Díky více než 20 letům v herním průmyslu má Bohemia Interactive na trhu řadu produktů pro různé platformy, jako Arma, Dayz, Vigor a Ylands.

Marek Španěl

„Jsme rádi, že prohlubujeme naše vztahy s Tencentem, jednou z nejvýznamnějších internetových i herních společností na světě. Těšíme se, že budeme pracovat na našich současných i budoucích projektech s podporou silného partnera, který nás po mnoho let zná a chápe náš jedinečný přístup k vývoji online her. Tímto krokem se zařazujeme po bok špičkových světových herních studií, ve kterých působí firma Tencent jako strategický investor. Jsou jimi například Epic Games, Paradox Interactive, KLEI entertainment a mnoho dalších," řekl Marek Španěl, CEO Bohemia Interactive.

Strany se dohodly podmínky transakce nezveřejňovat. Poradenské služby na straně dosavadních majitelů Bohemia Interactive poskytla pražská poradenská společnost CN Finance.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments