Skip to main content

Do největšího českého studia vstupuje menšinový strategický partner z Číny

Loňské spekulace se nakonec potvrdily.

Spekulace ze serveru The Information, která se objevila loni v červnu, než byla posléze oficiálně popřena, se nakonec stala realitou, byť samozřejmě za jiných podmínek, než se původně psalo. Citujeme tiskovou zprávu:

Bohemia Interactive, největší české herní studio, oznamuje, že Tencent Holding (dále už jen Tencent) získal menšinový podíl ve společnosti. V návaznosti na strategickou investici bude Bohemia Interactive i nadále fungovat samostatně pod vedením stávajícího manažerského týmu a majoritní podíl zůstává v rukou dosavadních českých majitelů.

Díky více než 20 letům v herním průmyslu má Bohemia Interactive na trhu řadu produktů pro různé platformy, jako Arma, Dayz, Vigor a Ylands.

Marek Španěl

„Jsme rádi, že prohlubujeme naše vztahy s Tencentem, jednou z nejvýznamnějších internetových i herních společností na světě. Těšíme se, že budeme pracovat na našich současných i budoucích projektech s podporou silného partnera, který nás po mnoho let zná a chápe náš jedinečný přístup k vývoji online her. Tímto krokem se zařazujeme po bok špičkových světových herních studií, ve kterých působí firma Tencent jako strategický investor. Jsou jimi například Epic Games, Paradox Interactive, KLEI entertainment a mnoho dalších," řekl Marek Španěl, CEO Bohemia Interactive.

Strany se dohodly podmínky transakce nezveřejňovat. Poradenské služby na straně dosavadních majitelů Bohemia Interactive poskytla pražská poradenská společnost CN Finance.

Read this next