Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

DayZ po betě překonalo 4 miliony hráčů

Prý přilákala staré i nové.

České herní studio Bohemia Interactive nedávno na Steamu vydalo beta aktualizaci hry DayZ, což byl "přelomový okamžik" vývoje ve fázi předběžného přístupu hry, kterým DayZ konečně nastavuje kurz směrem k vydání plné verze 1.0 koncem tohoto roku. Beta přinesla zásadní zdokonalení enginu a dlouho očekávané prvky, jako například budování základny, podstatné zdokonalení simulace vozidel a podporu modování.

Nyní Bohemia Interactive s hrdostí a vděkem oznámili, že do náruče postapokalyptického světa Černarusi - fiktivního světa, ve kterém se DayZ odehrává - právě přijala čtyřmiliontého přeživšího.

„Pokud DayZ zkoušejí noví hráči, samozřejmě nás to velice těší, ale pro mě osobně je ještě důležitější skutečnost, že se ke hře po menší pauze pomalu vrací naše stávající komunita. Znovu se otevírají desítky komunitních serverů a začíná se experimentovat s ranými mody. Počet denních aktivních hráčů naší hry se po vydání PC bety více než zdvojnásobil, a to u hry, která ještě stále dozná spoustu dolaďování a oprav chyb. Toto rostoucí nadšení je tolik vítaná změna, zejména po posledních dvou letech, které byly opravdu obtížné pro nás i pro komunitu," říká Eugen Harton, vedoucí producent DayZ v Bohemia Interactive. Herní prvky a obsah představené v PC betě (s výjimkou podpory modování) se příští týden dostanou také na Xbox One, právě včas na slevy Xbox Black Friday. Těšit se můžete také na několik důležitých oprav chyb, které komunita na Xboxu nahlásila.

I když tato aktualizace zatím neznamená zahájení bety DayZ na Xbox One, přesto se jedná o největší obsahovou aktualizaci od uvedení DayZ na službě Xbox Game Preview letos v srpnu. Po zavedení aktualizace se zaměření vývoje přesune ze zavádění nových funkcí na sbírání zpětné vazby na celkový uživatelský zážitek a správu inventáře - což jsou poslední důležité kroky, než hra na Xbox One dospěje do fáze beta a než také nakonec nabere směr na cílovou rovinku, na jejímž konci čeká vydání kompletní verze.

DayZ opustí fázi předběžného přístupu na konci roku 2018, na Xbox One pak vyjde začátkem příštího roku. Bohemia Interactive také potvrdili, že DayZ je stále ve vývoji na PlayStation 4, kde je vydání naplánováno na později v příštím roce.

Read this next