If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 5. ledna

Růžový Darth Vader, rychlý Switch, klamání The Last of Us 2, Insurgency bez kampaně...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Britská Rada pro reklamu (ASA) vyřkla ortel, že je zavádějící propagovat něco obrázky z jiné hry. Obvinění se konkrétně týká mobilního King of Avalon: Dragon Warfare od studia Funplus Interactive, které v inzerátech na Twitteru klamalo screenshoty z úplně něčeho jiného, z ještě nevydané PC hry Mount and Blade 2: Bannerlord.

- Konference Sony na veletrhu CES2018 v Las Vegas proběhne 9. ledna ve 2 hodiny ráno našeho času:

- Nintendo Switch se v USA oficiálně stalo nejrychleji prodávanou konzolí historie, pochlubil se výrobce s tím, co už nějaký čas víme. Dle jeho odhadů tam vyexpedoval 4,8 milionu konzolí za 10 měsíců, čímž překonal svůj dřívější rekord s prvním Wii (4 miliony). 60 procent majitelů Switch vlastní Super Mario Odyssey, 55% si koupilo The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe má doma polovina majitelů konzole a Splatoon 2 jen jedna pětina.

- To, co jsme před rokem viděli v odhalujícím traileru The Last of Us 2 na PlayStation Experience 2016 ve skutečnosti přímo ve hře neexistuje, bylo to vyrobeno jen pro účely oznámení. Druhý trailer měl původně debutovat na E3, ale pak byl odsunutý na Paris Games Week, přiznal tvůrce Neil Druckmann.

- Během dneška uvidíme hraní za další DLC hrdinku Enchantress do bojovky Injustice 2:

- Původně slíbená singleplayerová kampaň do FPS Insurgency: Sandstorm se nakonec nekoná, aby se tvůrci mohli soustředit na pořádný mulťák, kvůli vysokým požadavkům na produkci singlu a snaze o stihnutí 2018.

- Kreativní designér Uncharted: The Lost Legacy, Shaun Escayg, se rozhodl opustit studio Naughty Dog. Pracovat teď bude v Crystal Dynamics na hře dle Avengers.

- Nově oznámená hra Cold Iron chce být první střílečkou s hádankami pro virtuální realitu. Ráda by smíchala styl Red Dead Redemption s přestřelkami z Arizona Sunshine, bossy z Cuphead a tajemnem z The Dark Tower. Vyjde 30. ledna pro PSVR, HTC Vive a Oculus Rift.

- Aktuální číslo časopisu EDGE vyhlásilo nejlepší hry 2017 v následujícím pořadí: Zelda, Mario Odyssey, What remains of Edith Finch, PUBG, ARMS, Nex Machina, Nioh, Yakuza X, Polybius a Divinity Origial Sin 2.

- Nej hry minulého roku přinesl i YouTuber Angry Joe, který na třetí místo neváhal dát Total War Warhammer 2 a bodují u něj i Resident Evil 7, Injustice 2 či XCOM 2: War of the Chosen, přičemž pořadí na prvních dvou příčkách má shodné jako EDGE.

- Vývoj Destiny 2 byl podle Kotaku rebootován pouhých 16 měsíců před vydáním.

- Modifikace Star Wars Battlefront 2 umožňuje hrát za růžového Darth Vadera. Jde o reakci na slova finančního ředitele EA, který před časem prohlásil, že by takové kosmetické úpravy strašně rádi nabídli (samozřejmě za mikrotransakce), ale jsou svázáni licencí.

- Sledujte 25 minut z březnového Ni no Kuni II: Revenant Kingdom od Bandai Namco:

- F2P third-person MOBA Smite v páté sezoně dostává novou mapu a postavu Cerberus:

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments