If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 22. dubna

Rozhraní Battlelog 2, kompilace Metal Gear Solid, reklama na PS4, Nvidia s Unreal Engine 4...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- První televizní reklama na PlayStation 4 bude odvysílána během finále Ligy mistrů 25. května.

- O snahách nového Xboxu nahradit sledování televize či set-top boxy vypovídá údajné jednání Microsoftu se stanicí NBC pro oživení superhrdinského seriálu Heroes skončeného v 2010, s novými postavami a příběhem, aby měl na Xboxu originální obsah. Může s tím souviset i podzimní angažmá bývalého ředitele NBC.

- Nvidia se dohodla s Epicem, že odteď bude pro své produktové prezentace používat výhradně Unreal Engine 4. Myslí se tím různé upoutávky, jako byla např. premiéra Project Shield.

- Už se teasuje i na nové verze služeb / online rozhraní. Viz malá, nicneříkající ukázka Battlelog 2.0 pro Battlefield 4. Do něj by DICE také rádi přidali podporu přileb pro virtuální realitu Oculus Rift.

- Vedle rychlejšího vyskakování z her do menu přinese aktualizace systému Wii U také možnost kopírovat data mezi USB disky, automaticky nainstalovat nový software stáhnutý na pozadí během hraní, automatické stahování patchů, snadnější přístup do Wii módu při startování konzole přidržením tlačítka B a rovněž pokračování stahování, i když je systém vypnutý.

- V samostatné verzi DayZ budou hrát zajímavou roli vysílačky, které občas v prostředí naleznete a můžete přes ně v reálném čase poslouchat (i vy sami mluvit či psát), co do nich říkají jiní živí hráči, pokud naladíte správnou frekvenci. Půjde to dokonce tak daleko, že si hráč bude moci nasadit sluchátka, pokud nechce, aby zvuk z vysílačky slyšelo jeho nejbližší okolí.

- Chystá se obří kompilace Metal Gear Solid: The Legacy Collection pro PS3, na jejímž obalu je vyobrazeno hned pět Snaků, od původní hry až po Peacewalkera, odhalila korejská ratingová organizace.

- To nedávné propouštění v EA postihlo třeba i londýnské studio Playfish nebo jejich pobočku v Indii.

- Prezident Platinum Games je spokojen s kvalitou jejich her jako Bayonetta či Metal Gear Rising: Revengeance, ale trápí ho nízké prodeje a jejich neschopnost prosadit se globálně.

- Záviděli jste někdy majitelům platformy od Nintenda, že mají svůj simulátor chirurga a vy na PC ne? Už nemusíte, právě vyšel Surgeon Simulator 2013 (výsledek Greenlightu) a na Steamu je momentálně o třicet procent zlevněný:

- Tento týden si poprvé osobně zahrajeme (konkrétně šťastlivec Aleš Harazim) preview-verzi The Last of Us a máme se o něm od Sony dozvědět i nějaké exkluzivní informace.

Comments