If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 24. února

Herci z 2. řady Zaklínače, správňáci v Mass Effect, rekord Rainbow Six, Early Access Grounded a Baldurs Gate 3...

"Dobré ráno s Eurogamerem" je originální koncept českého Eurogameru, který se od roku 2013 stal tak oblíbeným, že ho později přejaly jiné weby. Publikován je (ne)pravidelně dle časových možností ve všední dny týdne obvykle v 6:15 či v 9:15. Stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně.

- Podle brífinku Hasbro, kteří vlastní Wizards of the Coast, na výstavě hraček v New Yorku vyjde Early Access verze Baldurs Gate 3 ještě letos. Hra má nabídnout "bezprecedentní svobodu hráče".

- 92% procent hráčů v Mass Effect bylo za správňáky, když u nich v systému morálky vyhrál Paragon, tedy dostali body za heroické akce či za určité volby v dialozích. Tvůrce (ex-BioWare) zpětně mrzí, že vložili tolik práce do obsahu Renegade pro bezohledné hajzlíky, ale téměř nikdo z hráčů ho neviděl.

- Rainbow Six Siege zažilo čtyři roky (!) po vydání novou špičku v počtu souběžných hráčů (178 tisíc) a to ještě není venku update Void Edge, ani do toho nejsou započítáni hráči na uPlay. Patrně to souvisí s nedávným turnajem a zlevněním hry na 8 eur. Každopádně příklad vzorně podporované hry.

- Z produktové stránky Grounded jsme se dozvěděli, co bude při startu Early Access verze: 20% příběhu, tři hlavní biomy (lučiny, živý plot a opar), crafting, budování základny, singleplayer i online co-op, první dvě úrovně zbraní a brnění, minimálně deset druhů hmyzu a režim Arachnophobia.

- Obsidian dělá na nějakém AAA RPG, vyplynulo z inzerátu na celkem 32 pozic. Jde o něco jiného než Grounded či The Outer Worlds.

- Známe nové herce z druhé řady seriálového Zaklínače:

  • Yasen Atour - Coen
  • Agnes Bjorn - Vereena
  • Paul Bullion - Lambert
  • Kristofer Hivju - Nivellen
  • Thue Ersted Rasmussen - Eskel
  • Aisha Fabienne Ross - Lydia
  • Mecia Simson - Francesca

- Activision za pomoci zákona Digital Millenium Copyright Act (DMCA) nezvykle požadují po Redditu, aby identifikoval přispěvovatele Assyrian2410, který tam vyzradil jejich plány s Warzone režimem (Battle Royale) do Call of Duty. Pokud by tyto údaje o uživateli dostali, podnikli by proti němu právní kroky, ale obrázek je už stejnak smazán.

- V anketě u čtenářů japonského časopisu Famitsu o nejočekávanějších hrách vyhrál Final Fantasy 7 Remake před odloženým Animal Crossing: New Horizons a Resident Evil 3.

- Postava Spawn dorazí do Mortal Kombat 11 dne 8. března pro ty, kteří vlastní Kombat Pack DLC.

- Další video z DOOM Eternal, tentokrát 9 minut z Master levelu "Cultist Base". Jde o jakýsi remix levelu, který jste už jednou pokočili, jen tam je více nepřátel a jiné prvky, které byste moc nečekali:

- Bayonetta a Vanquish Tenth Anniversary Bundle debutovala v britském žebříčku krabicovek na desátém místě. Jinak se do něj promítly slevy Forza Horizon 4, Team Sonic Racing a Black Ops 4.

- Bethesda následovala Activision a nechala odstranit většinu svých her z GeForce Now, jedinou ponechanou výjimkou je Wolfenstein Youngblood. Přesné důvody nejsou známy, může to být kvůli faktu, že hráčům stačí použít své klíče ze Steamu a nemusí si tituly kupovat znovu jako na Stadia.

- Následující hry jsou bezplatně k dispozici testerům Project xCloud - A Plague Tale: Innocence, Age of Wonders: Planetfall, Cities: Skylines, Journey to the Savage Planet a MudRunner.

- Crytek se dohodl s Cloud Imperium Games (Star Citizen) na mimosoudním vyrovnání jejich pře kvůli smlouvě o využití CryEngine pouze pro jednu hru a nikoli dvě (když se do toho počítá singleplayerová odnož Squadron 42).

- Procházka po renovovaném prostoru kanceláří studia Insomniac Games, kde se rodí pokračování Spider-Mana:

Comments