If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 26. února

Vábení Funcomu, Ghostbusters pro AR, přání s FF15 PC, nabídka propuštěným tvůrcům Mafia 3...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru. ¨

- Funcom odpočítává do 28. února, kdy oznámí nějaký nový projekt, něco jiného než Conan Exiles, ale Stalker MMO to patrně nebude, ač to tak trochu vypadá.

- Xboxová verze Kingdom Come konečně dostala patch 1.2, což trvalo kvůli certifikaci u Microsoftu. Technické potíže s doskakováním detailů a objektů to prý ale nevyřešilo.

- Jeden uživatel Steamu nebyl spokojen s tím, jak složité je najít skryté podklady na Steamu, a tak vyvinul vlastní web Steam250.com, který vám je doporučí či roztřídí hry podle různých dalších metrik, abyste se v tom přetlaku lépe vyznali (thx Kotaku).

- Konzolové Final Fantasy 15 je nyní na 7 milionech kusů (expedice krabicovek + digitální prodeje), což je nárůst o milion oproti stavu před rokem. U PC verze tvůrci doufají v odbyt 2 milionů kusů. Hra byla zisková od prvního dne na trhu, dostane celkem čtyři DLC (tedy jedno přibylo), což nakonec potrvá až do 2019.

- Teaser na mobilní AR hru Ghostbusters World, vyjde ještě letos pro iOS a Android:

- Spekuluje se o druhé generaci Microsoft HoloLens s umělou inteligencí z cloudu.

- Výzva české vládě od lokalizačního manažera Comgadu... a co takhle i podpora herních magazínů? :)

- Zelda: Breath of the Wild získala na D.I.C.E. Awards hned čtyři ceny: za nejlepší hru loňského roku, dobrodružnou hru roku, výjimečné výkony ve směřování a designu hry. Horizon Zero Dawn bylo opětovně oceněno za příběh.

- Pevnost kostlivců ukazuje další video ze Sea of Thieves:

- Studio Ready at Dawn (The Order 1886, odnože God of War) nabídlo práci propuštěným pracovníůkm z Hangar 13 Games (autoři Mafia 3), kteří se před pár dny výrazně zeštíhlili, což prý bylo nezbytné v souladu s budoucími plány. Prý chystali third-person akci, kde vaše pohyby vytvářely hudbu, ale byla zrušena.

- Konečně existuje pádný důvod pro pořízení chytrých hodinek, speciálně pro hráče Kingdom Come:

- Finské studio Rovio, tvůrci slavných Angry Birds, na burze ztratili polovinu své hodnoty, přestože loni vygenerovali 365 milionů dolarů. Problémem je, že značka ptáků neroste tak, jak by mohla, nenavázalo se na film ani se nepovedlo prorazit s dalším hitem.

- Knihovnu služby Xbox Game Pass v březnu rozšíří plný Rise of the Tomb Raider:

- Kolegové z britské centrály EG se přestěhovali do nových kanceláří.

- Hned čtyři nové hry pro západní trhy mají být oznámeny 23. března v živém vysílání z GDC od Spike Chunsoft.

- O víkendu proběhla uzavřená beta Warhammer: Vermintide 2, což doprovodil deníček tvůrců:

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments