If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 27. května

DayZ na Everestu, Halo pro PC, BioShock čeština, Alan Wake za kolik dáte, stop Fight Night, hudba Dead Rising 3...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Čeština pro BioShock: Infinite je v podstatě hotova a již se jen dolaďuje a testuje, oznámil obchod Xzone, který ji sponzoruje. Pro jeho zákazníky bude vydána tento pátek 31.5. a volně ke stažení až po měsíci, tzn. začátkem letních prázdnin.

- Australský hacker SuperDae, "proslavený" dřívějším vlastněním dvou vývojářských kitů Xbox One, kvůli čemuž si vykoledoval policejní zátah, vyhrožuje: Pokud ho dnes zatknou a nebude se kvůli tomu moci do půlnoci přihlásit na svůj FTP server, automaticky se na jeho Twitteru vypublikují přístupové údaje k veškerým datům ukradeným za uplynulé dva roky ze serverů Epicu, Blizzardu, THQ a dalších firem - včetně neohlášených projektů na Unreal Engine 4 s pracovními názvy Kilo, Lima, Orion a vývojářským software pro PS4/Xbox One.

- Dean Hall, tvůrce modu DayZ, vylezl na vrchol Mount Everestu, nejvyšší hory na světě sahající téměř do devíti tisíc metrů. Sice jen s kyslíkovou bombou, kvůli čemuž se mu někteří horolezci vysmívali, ale i tak je teprve 42. obyvatelem Nového Zélandu, který to dokázal, a nepochybně opravdu jeden z mála herních vývojářů. Gratulujeme.

- Bude nová Halo hra pro PC, opravdu: Jmenuje se Bootcamp a půjde o third-person střílečku nesouvisející s Xbox One, potvrdil oficiálně Microsoft, který je jejím vydavatelem. Jediný zádrhel? Bude určena jen pro korejské a japonské hráče a fungovat na bázi Free-2-Play, čili pouze takový podpůrný marketingový nástroj, aby se v Asii příští velké Halo hře lépe dařilo.

- Ještě tři dny potrvá nabídka Alan Wake v Humble Bundle, kde můžete za vámi zvolenou cenu získat obě plné hry, dvě DLC a jinde dosud nezveřejněný materiál, jako původní scénář, komiksy, rozšířenou sbírku artworků a fotek, nepublikovaná videa z raných interních dem, videoklipy atd.

- Nějaký člověk s přezdívkou shodnou s jménem hlavního hrdiny (Chuck) uploadoval na YouTube hudbu z ještě neohlášeného Dead Rising 3 od Capcomu.

- Box musel ustoupit jinému, více populárnímu kontaktnímu bojovému sportu UFC: EA Sports přiznali, že kvůli nové hře Ultimate Fighting Championship pozastavili tvorbu dalších dílů série Fight Night, protože na hře pracují ti samí lidé.

- Soutěž UbiSoftu, ve které vybere 15 lidí z těch, kteří se přihlásí na jeho Facebook a pak je umístí coby náhodné chodce na ulice Watch_Dogs, se týká jen Američanů.

- Novozélandský obchod začal nabízet next-gen verze Batman: Arkham Origins pro Xbox One a PS4, se kterými se zatím nepočítalo.

- Tvůrci Dead Space z Visceral Games hledají senior designéra pro jejich Star Wars hru, nacházející se teprve ve velmi rané prekoncepční fázi.

- Závěrem pár vtipných fanouškovských obrázků na adresu Xbox One, i v souvislosti s finále Ligy mistrů:

- Po krátké pauze kvůli Xbox One odteď zase bude Dobré ráno vycházet pravidelně každý den až do E3. Jinak na tenhle týden připravujeme recenzi GRID 2 (Michal Jonáš z PS3 verze na úterních 15 hodin, kdy padne embargo), dále videorecenzi Call of Juarez: Gunslinger PC, dojmy z vyzkoušení nových brýlí pro virtuální realitu Oculus Rift a na příští víkend další podcast především o The Last of Us.

Comments