If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - středa, 2. října

Co je Soma?, Xbox Live Gold zdarma, konec výroby Wii, odklad Van Helsinga CZ...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Ta nová sci-fi hra od autorů Amnesie se zřejmě jmenuje Soma a bude se odehrávat v nějaké vědecké laboratoři, možná něco jako System Shock, naznačuje živé video:

- Domácí Microsoft informoval o dalším víkendu, kdy bude pro všechny odemčeno Zlaté členství na Xbox Live zdarma. Tato akce začne v pátek 4. 10. od 13.00 a potrvá až do pondělí 7. 10. 2013 hodinu po půlnoci. Hráči budou mít zdarma k dispozici multiplayer nejen novinek jako Grand Theft Auto Online, FIFA 14, NBA 2K14 a mnoho dalšího. Pro využití víkendové akce se Zlatým členstvím se stačí přihlásit se svým Xbox Live účtem na konzoli.

- Tvůrci Red Faction ze studia Volition by si přáli, ať pokračování této sci-fi střílečky vytvoří DICE na Frostbite 3 enginu.

- Společné balení PS4 + VITA je dle zástupce Sony čím dál tím reálnější, jen musí dohodnout na podmínkách s obchody. Ve změně pomohly reakce na předváděčku spolupráce VITA a PS4 na Gamescomu, do té doby se tvrdilo, že tento bundle nebude.

- Guerrilla Games začali vývoj úplně nové herní značky, která je prý totálně jiná než série Killzone.

- Vyšla významná aktualizace pro Wii U, popis změn v češtině je zde.

- Oficiální hra k zimní olympiádě v Soči, Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games pouze pro Wii U, vyjde v USA 15. listopadu a využijete v ní tablet v některých sportovních disciplínách jako např. curling, kde budete kreslením na dotykové obrazovce čistit dráhu.

- Že betatest Destiny pro předobjednávající odstartuje někdy začátkem roku 2014, prozradil Amazon ještě před oficiálním ohlášením, které doplnilo, že beta proběhne na všech ohlášených platformách, tzn. na nextgenu i oldgenu.

- Studio UbiSoftu v kanadském Quebecu se do roku 2020 rozroste o 500 zaměstnanců na celkový počet 3500, aby pomohli ve vývoji her na nextgen platformy či mobilní zařízení.

- Česká verze jarního Van Helsinga je odložena někdy až na podzim: "Dostali jsme nové texty se zpožděním. Zhruba doděláváme překlad posledních textů, takže by to nemělo trvat dlouho a začneme testovat," zklamal nedávno distributor TopCD.

- Výroba staré konzole Wii bude brzy ukončena, což by byla poměrně krátká životnost od uvedení v roce 2006 a nedá se to vůbec srovnávat s neustále podporovanými PS3/X360.

Comments