If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 24. října

Pravý samopal Špagin k Battlefieldu 4, skutečná jména na PS4, Bayonetta do kina a další.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Jestli si chcete zahrát Battlefield 4 jako jedni z prvních v ČR, tak se stavte v úterý 29.10. do prodejny Xzone v obchodním centru Růže na pražském Chodově, kde bude od tři čtvrtě na osm večer česká premiéra hry. Ani si jí nemusíte kupovat, protože přímo na prodejně si ji budete moci nezávazně zahrát. Nicméně prodej samozřejmě také započne. A když si do sousední prodejny Mironetu půjdete ten večer zakoupit nový herní počítač, dají vám tam k němu širokoúhlý 22" lcd monitor Asus zdarma s tím, že prvních pět zákazníků získá jako bonus zdarma originální starý ruský samopal Špagin.

- Možná drobná, ale o to praktičtější funkce: Sony u své konzole PS4 umožní hráčům v multiplayeru jako přezdívky uvádět svá skutečná jména. To je věc, která na Xbox One rozhodně nepůjde. Systém identit v PS4 totiž pracuje s dvěma multiplayerovými jmény hráče. Jednak s klasickou přezdívkou, jakou si vyberete a jednak se skutečným jménem, které bude v konzoli také zaregistrováno. A bude jen na vás, které alter ego z těchto dvou použijete navenek jako svoji vizitku. Doplnit do konzole své jméno půjde navíc i díky propojení s Facebookem. Standardně ale bude na každé nové konzoli zobrazování skutečného jména v multiplayeru zakázáno s tím, že se v nastavení PS4 musí ručně povolit.

- 23. listopadu má v Japonsku premiéru nový animovaný film na motivy mlátičkové série s latexovou divou Bayonettou pojmenovaný Bayonetta: Bloody Fate. A není to jen nějaká krátkometrážní pohádka, ale do animáků a mangy ujetí Japonci se na snímek podívají rovnou ve velkých kinech po celých ostrovech. Lokalizovaná verze pro ostatní kontinenty nebyla oficiálně potvrzena, nicméně zatím neaktivní link na anglickou verzi oficiálních stránek filmu je k importu snímku do Evropy či Ameriky rozhodně zajímavým vodítkem.

- A v zemi vycházejícího slunce ještě zůstaneme, když připomeneme zajímavou tištěnou encyklopedii postav ze světa her od Capcomu. Publikace nazvaná "Capcom 30th Anniversary Character Encyclopedia" je ve tvrdé vazbě, má celkem přes 200 plnobarevných stran, na kterých představuje stejný počet všech hlavních postav z titulů od Capcomu za posledních třicet let. V angličtině je kniha k dispozici např. na americkém Amazonu, a to pouze za necelých 11 dolarů (kolem 200 Kč).

- Je pěkné, že videohry pronikají čím dál více do všech částí spotřebního zboží..., a nyní dokonce i do jídla. Švédský McDonalds začne prodávat sendvič pojmenovaný podle profesionálního e-sport týmu Nindžové v pyžamech. Speciální McNIP burger (podle zkratky Ninjas In Pyjamas) bude k mání od 29. října. přičemž nabídne vyloženě videoherní pochoutky, jako je slanina, restovaná cibulka, nebo sýr čedar. Nindžové ovšem nejsou v e-sportu žádná ořezávátka, ale velké hvězdy, které např. nikdo neporazil dlouhých osm měsíců ve hře Counter-Strike: Global Offensive. A to si zaslouží opravdu pořádný burger, ne?

- A na závěr jedna chlubivá, kdy se Sony pochlubila, že má pro PS4 ve vývoji již 24 exkluzivních titulů a dalších 180 multiplatformových her. Jistě v to ale počítaje i menší arkádičky a indie hříčky. Microsoft v poslední době ještě neprozradil, kolik toho na svůj Xbox One kutí, ale jistě se nenechá zahanbit a přijde co nevidět také s nějakým pěkným čísílkem. Tipovali bychom 25... Takže ještě mrkněte na taktéž čerstvý a chlubivý PS4 trailer:

Tagged With

Comments