If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 19. září

Gears of War pro Xbox One se nechystají, PS4 v Asii letos, nový šéf EA, nabobtnání Humble Bundle, srovnání VITA...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Chcete pokračování Gears of War pro Xbox One? To musíte jít požádat Epic Games, ať se sérií něco podniknou, vybídl Phil Spencer z Microsoftu fanoušky. Tím de facto řekl, že nový díl se nyní v zákulisí na příští rok pro nextgen nechystá, což je velkým překvapením, ani vztahy s tvůrci už nemusejí být ideální jako v minulosti, když o nich tímto způsobem veřejně mluví. Ale prý by moc rád, aby jednou další Gears of War pro nový Xbox vznikly.

- Humble Indie Bundle 9 se rozrostl o Bastion, Limbo, A Virus Named Tom, Rocketbirds: Hardboiled Chicken, Fez a FTL. Stačí zaplatit více než průměrných 5 dolarů, za něž dostanete i Mark of the Ninja, Brutal Legend, Trine 2: Complete Story a betu Eets Munchies.

- PlayStation 4 vyjde na vybraných asijských trzích někdy v prosinci letošního roku, oznámila Sony. Týká se to Hong Kongu, Malajsie, Tchajwanu, Koreje a Singapuru. Je to zvláštní náskok oproti až únoru v Japonsku, který může souviset s časem nutným na přípravu her šitých na míru Japoncům. Dosud se mělo za to, že ve zbytku Asie konzole vyjde až někdy později v příštím roce. Jestli to může něco znamenat pro uvedení v ČR, tak to, že Sony asi nemá problém s uvedením jen v pár zemích nebo na menších trzích kdykoli mezi hlavními regiony.

- Nově jmenovaný šéf Electronic Arts, bývalý vedoucí sportovní divize Andrew Wilson, zatím neprozradil svou vizi, ale podle komentátorů patřil mezi průkopníky vnímání her coby služeb, i mezi zastánce rotace týmů u pravidelných sérií. Podle něj je v současné době sociálních sítí ještě více důležité nabídnout vysokou hodnotu, aby hráči u her dlouhodobě zůstali, namísto odchodu k tisícům F2P her.

- Bývalý šéf John Riccitiello mezitím investoval do startupové firmy Willa Wrighta.

- Redaktoři IGN mají pocit, že nový model VITA není o tolik lehčí, ale prý je v rukou znatelně tenčí oproti původní verzi. Otvor na paměťovku je nyní uprostřed, konektor na přívod energie je mnohem menší, čili jiný kabel. Změnily se i některá tlačítka a zaoblení handheldu, vedle hojně diskutovaného typu obrazovky na LCD, což asi způsobí zhoršení obrazu. Nicméně VITA si asi ve své současné pozici nemůže dovolit používat to nejluxusnější a nejdražší na výrobu, pokud se má více rozšířit.

- EA věnují 80 procent z výnosů z nového DLC pro SimCity za deset dolarů Červenému kříži, protože s ním téma úzce souvisí: město je zasaženo tornádem, meteorem či zeměstřesením a hráč si s tím musí poradit.

- Tisíce nápadů pro televizní využití Xbox One má v inkubátoru Microsoft, který chce ulovit exkluzivní pořady, které budou mít určitou míru interaktivity. Mají být odhaleny ještě letos.

- Ten o víkendu odhalený Riddick: The Merc Files pro iOS vyjde už zítra, 20. září, a stealth akce bude provázána s posledním filmem Riddick: Rule the Dark.

- První ohlasy na HD remake Wind Wakera jsou více než nadšené, cituje distributor ConQuest recenzi na IGN se známkou 98%.

- Vinou nějaké chyby byl na bosenském Xbox Live Marketplace zdarma ke stažení plný Rayman Legends.

- Podle zjištění Reuters nejsou předobjednávky nového iPhone 5C příliš omračující. I počet kusů, který Apple dodá operátorům na premiéru, je prý velmi nízký.

Comments