If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 5. září

Česká prodejna s hrami roku 1996, rozdíly v Zaklínači 3, moc drahý IllumiRoom, Bethesda vyčítá Nintendu...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Uvidíme nějaké rozdíly mezi Zaklínačem 3 na Xbox One a PlayStation 4? "Zážitek bude identický, ale drobné rozdíly existovat asi budou kvůli odlišnému hardwaru. Výhody rychlejší paměti GDDR5 u PS4 nejspíš příliš nevyužijeme," řekl jeden z vývojářů.

- Technologie IllumiRoom aneb pokročilý projektor do vašeho obýváku zatím nebude dostupný pro běžné koncové zákazníky, protože je na to příliš drahý. Současný prototyp by si prý většina lidí nemohla dovolit, pokud za sebou nemá peníze Microsoftu, aby si postavil vlastní laboratoř.

- Dnešní optikou opravdová rarita, nad kterou se asi mladší čtenáři pousmějí: dobová videoreportáž Františka Fuky z roku 1996 o návštěvě tehdy největšího domácího obchodu s hrami Vision Megastore v pražské Skořepce (tam, kde je nyní sexshop) patřícího vydavateli Score - více o ní v tomto retro článku. Kdo tam tehdy chodil očumovat ty velké krabice s hrami? :)

- Bethesda vyčetla Nintendu, že málo spolupracuje s third-party výrobci her - na rozdíl od Microsoftu či Sony, kteří s nimi konzultují nové konzole ještě během jejich navrhování i dostávají od nich interně odpovědi na všechny zvědavé otázky. Nintendo prý aplikuje jiný přístup, jen v duchu "tady máme novou konzoli, koukejte pro ní dělat hry", který v praxi moc nefunguje. Bethesda nečeká, že by se to u Wii U do budoucna nějak mohlo zlepšit.

- Sony přiveze do Tokia na veletrh TGS (19.-22. září) celkem 50 her, včetně 10 pro PS4, premiéru si tam odbude Deep Down od Capcomu.

- F2P Warframe má na PS4 jen časovou exkluzivitu, takže je klidně možné, že v budoucnu se objeví i na jiných platformách.

- K dispozici ještě před vydáním byl seznam trofejí z Killzone: Mercenary.

- Redaktor EG Marek Beniač se dnes odpoledne vypraví do jedné pražské restaurace kvůli FIFA 14, aby si ho na akci pořádané EA Czech vyzkoušel ještě před demem, stejně jako NHL 14.

Comments