If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 2. října

Zdražování PC hardwaru, sci-fi od Playdead, nový mód Hitmana 2, Halloween v Overwatch...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Výrobci počítačových komponent předpovídají výrazné zdražení kvůli celní válce mezi USA a Čínou. Zvýšení cen už avizovali EVGA, NZXT, SilverStone a Alphacool, někteří až o 25 procent, aby dorovnali nová cla platná od 24. září. Projevit se to má na grafických kartách, základních deskách, SSD discích, chladičích, zdrojích i bednách.

- Halloweenská událost v Overwatch proběhne už od 9. října do konce měsíce, s předělanou lokací Chateau Guillard a minimálně šesti kostýmy (vč. The Bride of Junkenstein's Monster).

- Valve odstranili ze Steamu na 170 trolujících her, pod čímž si máme představit reskinované tituly či hry rozdělené na epizody.

- Analytik Pachter se domnívá, že hlavním důvodem pro neudělání PSX2018 je z strany Sony snaha o ušetření nákladů, prý to nemá nijak souviset s odhalením PlayStation 5.

- Příští hra od studia Playdead (Inside, Limbo) bude opravdu sci-fi, dělá na ní teď 40 lidí.

- IO Interactive včera pořádali novinářskou předváděčku Hitman 2, kde dovolili zahrát levely v Miami a Santa Fortuna, vedle odkrytí nějakého zbrusu nového režimu.

- Ve Francii oznámena sběratelská limitovaná edice Shenmue I a II s 80stránkovým artbookem a speciální krabicí:

- Plná verze Forza Horizon 4 je ode dneška dostupná na službě Xbox Game Pass, nejprve ji dostali uživatelé na Novém Zélandu.

- Remaster Asterix and Obelix XXL 2 digitálně na Steamu 29. listopadu.

- Tento týden vychází další VR hra od Sony, Astro Bot Rescue Mission, zde je startovní trailer:

- John Carmack na přednášce prohlásil, že Japonsko je trhem, kde se Oculus Go nesmírně daří, ačkoli tam nenabízí nic speciálního.

- Pomohou k většímu prosazení Life is Strange 2 nová oficiální trička?

- Na GOG přibyl Indiana Jones and the Infernal Machine, stejně jako série Soldier of Fortune.

- V příběhovém teaseru Thronebreaker: The Witcher Tales se mihne i Geralt:

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments