If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dokud bude Kojima naživu, zůstane nezávislý. Vyjádřil se i k Abandoned a Death Stranding 2

A údajný únik fotek z Overdose.

Zatímco se množily spekulace o údajném Metal Gear Solid 3 remake v montrealském studiu Virtuos, které prý mají být podvrhem, slavný japonský designér série zveřejnil desátý díl svého podcastu Brain Structure.

Prý je neustále oslovován řadou firem z celého světa, které by měly zájem Kojima Productions odkoupit a převzít. Prý nabízejí ohromné peníze, ale po penězích netouží.

"Stále jim opakuji, že jsme nezávislí, nikdo nás neplatí a nechceme mít takové vazby. Chci si dělat, co sám chci. Dokud budu naživu, zůstaneme nezávislí, a tyto nabídky nepřijmu," uvedl Kojima.

Šírící se spekulace o Death Stranding 2 exkluzivně pro nyní pozastavenou streamovací službu Google Stadia se dle Kojimy nezakládají na pravdě. I Phil Harrison z Google řekl, že to je nemožné, ani spolu o tom nikdy nemluvili, že by chtěl dělat pokračování.

Japonská legenda se také konečně vyjádřila k Abandoned od Blue Box Game Studios. Mnozí jsou dodnes přesvědčeni, že s tím má něco společného, ale není tomu tak.

"Lidé mi dodnes posílají obrázky, koláže či podvrhy, je jich dvacet denně, a docela to otravuje. Ale nikdy jsem se zakladatelem studia (Hasan Kahraman) nehovořil, o jeho hře nic nevím, ještě nevyšla a asi by si měli pospíšit. Kdysi jsem udělal vtípek s Moby Dick, byla to tehdy legrace, ale všichni by měli vědět, že bych neudělal to samé podruhé," vysvětlil Kojima.

Polský web PPE.pl mezitím zveřejnil údajné, ze soukromého Discordu uniklé obrázky z Overdose, příštího projektu Kojima Productions, na nichž je americká herečka Margaret Qualley. V tuto chvíli se však neví, jestli jsou pravé, jestli to spíš není nějaký podvrh nebo něco dalšího k Death Stranding.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments