Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dokud bude Kojima naživu, zůstane nezávislý. Vyjádřil se i k Abandoned a Death Stranding 2

A údajný únik fotek z Overdose.

Zatímco se množily spekulace o údajném Metal Gear Solid 3 remake v montrealském studiu Virtuos, které prý mají být podvrhem, slavný japonský designér série zveřejnil desátý díl svého podcastu Brain Structure.

Prý je neustále oslovován řadou firem z celého světa, které by měly zájem Kojima Productions odkoupit a převzít. Prý nabízejí ohromné peníze, ale po penězích netouží.

"Stále jim opakuji, že jsme nezávislí, nikdo nás neplatí a nechceme mít takové vazby. Chci si dělat, co sám chci. Dokud budu naživu, zůstaneme nezávislí, a tyto nabídky nepřijmu," uvedl Kojima.

Šírící se spekulace o Death Stranding 2 exkluzivně pro nyní pozastavenou streamovací službu Google Stadia se dle Kojimy nezakládají na pravdě. I Phil Harrison z Google řekl, že to je nemožné, ani spolu o tom nikdy nemluvili, že by chtěl dělat pokračování.

Japonská legenda se také konečně vyjádřila k Abandoned od Blue Box Game Studios. Mnozí jsou dodnes přesvědčeni, že s tím má něco společného, ale není tomu tak.

"Lidé mi dodnes posílají obrázky, koláže či podvrhy, je jich dvacet denně, a docela to otravuje. Ale nikdy jsem se zakladatelem studia (Hasan Kahraman) nehovořil, o jeho hře nic nevím, ještě nevyšla a asi by si měli pospíšit. Kdysi jsem udělal vtípek s Moby Dick, byla to tehdy legrace, ale všichni by měli vědět, že bych neudělal to samé podruhé," vysvětlil Kojima.

Polský web PPE.pl mezitím zveřejnil údajné, ze soukromého Discordu uniklé obrázky z Overdose, příštího projektu Kojima Productions, na nichž je americká herečka Margaret Qualley. V tuto chvíli se však neví, jestli jsou pravé, jestli to spíš není nějaký podvrh nebo něco dalšího k Death Stranding.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Death Stranding

PS4, PC

Awaiting cover image

OVERDOSE

Video Game

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments