Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dragon Age 4 nejdříve tak za 18 měsíců. A co remaster původních tří her?

Aktuální zvěsti z BioWare.

Loni v létě ten samý zdroj říkal, že to bude za dva roky, nyní uteklo půl roku, tak razí, že to bude za rok a půl. Čili zní to, jako by se nic nezměnilo.

Redaktor Jeff Grubb zaslechl nějaké další drby o pokroku Dragon Age 4 a podělil se o ně s ostatními ve své show GrubbSnax.

"Vydání hry je vzdáleno stále aspoň 18 měsíců odteď. Ale je už teď ve velmi dobré kondici a stíhá své klíčové milníky vývoje," reagoval na škarohlídy obávající se rebootu.

Jinými slovy, ve 2022 je příchod tohoto fantasy RPG od BioWare naprosto namyslitelný, ani to nevypadá na první půlku 2023, nejdříve prý ten podzim příštího roku. A i to se považuje za velmi agresivní, resp. ambiciózní cíl, u nějž není jisté, že se splní...

Naposledy BioWare v lednu ujišťovali, že stále žijí a chtějí si vrátit reputaci, přičemž čtyřka má být ryze singleplayerová.

A co takhle remaster prvních tří dílů Dragon Age? Nechystá se náhodou také, když ta modernizovaná kompilace Mass Effect se loni dobře ujala?

Odpověď je dle Grubba záporná, studio prý nemá žádné plány předělávky vytvořit, protože hry nejsou vzájemně propojeny, na rozdíl od Mass Effect.

Read this next