Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

DRM Ubisoftu definitivně cracknuta

Netřeba ani emulovat servery.

Ubisoftí neprolomitelná ochrana byla prolomena. Nyní nepotřebujete ani emulovat servery Ubisoftu. Na torrentových a jiných warez stránkách prý už koluje řádně cracknutá verze Assassin’s Creed 2, kterou lze plnohodnotně hrát offline, bez nutnosti se někam připojovat.

Celá DRM ochrana byla z AC2 kompletně odstraněna a společně s crackem si musí piráti stáhnout i speciálně modifikovaný .exe soubor hry. Oba soubory jsou prý k nalezení na různých webech určených pro sdílení již od úterka.

Tento kousek má na svědomí člověk/skupina, která si říká Skidrow. Tato entita přímo Ubisoftu vzkazuje toto:

“Díky Ubisofte, byla to pro nás docela výzva, ale vedoucí sílu v tom co dělá nezastaví nic. Příště se radši soustřeďte na hru a ne na DRM. Pro všechny legální uživatele to muselo být hrozné. My jsme jim to teď zjednodušili.”

Jak známo, před tímto crackem bylo potřeba emulovat servery Ubisoftu, což ale nebylo stoprocentně funkční pro všechny jazykové verze hry. Nyní tedy neslavná DRM od Ubisoftu zřejmě definitivně padla. Uvidíme, s čím Ubisoft přijde příště. I tak je to ale pro Ubisoft alespoň malý úspěch. Assassin’s Creed 2 vyšel na začátku března - DRM tedy vydržela cca měsíc a půl. Jiné ochrany padají mnohem rychleji. A jak známo, tak každý den, kdy ochrana drží, vydavatel prodá víc kopií, protože lidé nechtějí čekat.

Read this next