Skip to main content

EA: 20% hráčů Battlefieldu 3 preferuje singleplayer

I když jinak jsou připojení k internetu.

Pakliže vás z různých prohlášení výrobců děsí představa, že všechny first-person střílečky by se jednou mohly stát jen multiplayerovými záležitostmi, můžete si oddechnout. Něco takového v dohledné době nehrozí a singleplayer má stále budoucnost.

Z neformálního rozhovoru Kotaku se šéfem EA Peterem Moorem vyplynulo, že téměř 20% hráčů Battlefieldu 3 zajímá jen hra pro jednoho hráče, ačkoli jim v hraní MP nic nebrání.

"Tito lidé sice obvykle jsou připojení k internetu a těží ze svého připojení nebo sledují statistiky, ale neradi chodí do online zápasů," vysvětlil.

Důvodem může být to, že prostě nechtějí být během chvíle mrtví po souboji se zkušenými harcovníky (ačkoli v BF3 prý smrt nepřichází tak rychle jako v jiných online FPS). Zbytek z těchto 20% hráčů asi nemá internet.

Peter Moore pochopitelně nezapomněl dodat frázi, že díky singleplayeru se cítil lépe natrénovaný na multiplayer, v němž o jeho zdraví pečují ostřílenější kolegové z týmu v EA.

Závěr sice nebyl doslova vyřčen, ale je zřejmý: EA si dobře uvědomují, že existuje nemalá část hráčů-zákazníků, které ani sebelepší multiplayer z principu nevzrušuje a kteří si pouze užijí snazší i časově méně náročný singleplayer, což jistě při rozhodování o budoucích plánech zohlední.

Videorecenze BF3

Read this next