If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA přišli o licenci na golf

Nový partner pro The Golf Club 19.

Netušíme, nakolik to bylo Electronic Arts fuk, nebo zda proběhla nějaká bitva o práva.

Jisté je, že po sexuálním skandálu golfisty Tigera Woodse, který figuroval v názvu hry od 1999, a jeho rozchodu s EA, to už nebyla žádná hitparáda. Jejich poslední hra Rory McIlroy PGA Tour, která vznikla po párleté pauze série, sklidila negativní ohlasy, i už byla odstraněna z nabídky.

Dnes proto bylo oficiálně oznámeno, že EA ztratili licenci na golfové hry a namísto nich je vytvoří nezávislí HB Studios, kteří uzavřeli dohodu s PGA Tour ohledně vyrobení nové hry The Golf Club 19 (pokračování série existující od 2014).

Bude existovat pro PC, PS4 a X1 a přinese kariéru, ve které se budou hráči zlepšovat úplně stejně, jako se to děje u skutečných golfistů. To znamená Q-School, pak Web.com tour a nakonec i PGA Tour, včetně FedExCup Playoffs.

V průběhu hraní kariéry se odemknou sponzorství, takže licence se zřejmě týká více věcí než jen hřišť (ale ne samotných hráčů), z nichž byly potvrzeny tato (další až v DLC): TPC Summerlin, TPC Scottsdale, TPC Sawgrass, TPC Southwind, TPC Deere Run, TPC Boston.

Ředitel licencování z PGA Tour ke změně pro GolfChannel řekl, že si užili dlouhodobé partnerství s EA a že rozchod proběhl přátelsky. Je rád, že mají nového partnera a že hry obecně jsou dobrým způsobem, jak může golf coby sport dále růst, protože hraní prý inspiruje lidi k vyzkoušení skutečného golfu.

Comments