If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Editor map pro StarCraft 2 tento týden

Společně s velkým patchem.

Po sérii menších, či větších patchů, přibude do právě probíhající bety StarCraft 2 největší přírůstek - editor map. Ten by se měl, podle hlavního producenta Chrise Sigatyho, v betě objevit ještě tento týden. S editorem přijde i další velký patch, který opět upraví balanc jednotek, opraví chyby a zřejmě i zresetuje celý beta Battle.net (tzn. jeho StarCraft 2 část).

Příští týden by se měla objevit beta StarCraftu 2 i pro majitele počítačů Mac. Blizzard je znám svojí podporou Mac platformy odjakživa - všechny jeho hry vycházejí simultánně jak pro PC, tak pro Mac. Nejinak tomu bude i v případě StarCraftu 2. Jestli se v betě pro Mac objeví i editor map zatím není jisté.

Editor map nebude v beta verzi plnohodnotným editorem a některé funkce budou chybět, ale tvorba map, skriptů a podobných věcí dostupná bude. Nový editor map má být velmi mocný a univerzální. Bude přístupný jak pro nováčky, tak pro zkušené tvůrce map a modů např. pro WarCraft 3. Editor pro StarCraft 2 bude natolik flexibilní, že v něm půjde vytvořit 3rd person hra vč. dialogů, FPS střílečka, nebo skrolovací plošinovka/shoot em up hra. Všechno toto a ještě více, bylo předvedeno na loňském BlizzConu. Samozřejmostí je i podpora DotA map, RPG systému, inventářů a dalších možností. Pro zkušené nezávislé vývojáře by se tak s trochou nadsázky mohl stát StarCraft 2 jakousi platformou pro vývoj menších her.

Comments