If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čerstvé spekulace o ceně PlayStation 5 a Xbox Series X

Překvapivého charakteru + DX12_2.

Jelikož se zatím Sony ani Microsoft neodhodlali ke zveřejnění ceny příštích konzolí, spekulace na toto téma jsou velmi žádaným zbožím.

S tou poslední o ceně PlayStation 5 přišla paradoxně francouzská fanstránka Xboxygen, což může být někým považováno za sabotáž, ale není tomu tak.

S odvoláním na své dobře informované zdroje uvádí, že PS5 má údajně stát 599 eur (Blu-Ray edice) a 499 eur (digitální edice). Na trh prý přijde až po Xbox Series X.

To by byla vyšší cenová hladina, než kolik nedávno věštili na VGC či jiní, ale když si vezmete, jaké všechny technologie jsou uvnitř, tak to je ospravedlnitelné.

Ohledně ceny Xbox Series X se zase rozjela šuškanda díky výrobci brambůrků Pringles.

Pořádá totiž v Jižní Africe soutěž, kde je výhrou právě tato konzole od Microsoftu. Abychom byli přesní, výherci jich dostanou celkem 46 kusů, po jednom každý den.

V podmínkách soutěže se praví, že celková hodnota cen činí 621 tisíc jihoafrických randů, což když vydělíte počtem kusů, vyjde vám 13,5 tisíce randů za konzoli. To v přepočtu dělá 815 dolarů, ale není potřeba se děsit.

Místní obyvatelé na sociálních sítích upozornili, že tamní ceny herního hardwaru bývají přepálené. Prý nelze jen jednoduše přepočítat z dolarů, ale musí se přidat ještě DPH, clo a jiné daně, což může vše navýšit až o třetinu původní hodnoty. "Reverzním inženýrstvím" (haha) tedy z toho vykoumali koncovou odhadovanou cenu zhruba 599 dolarů, což je opět více, než se dosud myslelo.

Xbox Series X jinak má přinést plnou podporu rozhraní DX12_2, uvedl ředitel programového managmentu v Teamu Xbox, Jason Ronald.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments