Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čeští tvůrci Machinaria byli podvedeni britským distributorem

Dluží jim peníze a upozorňují na jeho jednání.

Čeští tvůrci Machinaria, společnost Amanita Design, se rozhodli pro distribuci své hry ve Velké Británii využít služeb Lace Mamba. Nebyli jediní. Služeb této distribuční společnosti využili například i tvůrci indie her jako The Tiny Bang Story nebo The Whispered World. A všichni byli tímto distributorem podvedeni, o čemž napsali otevřený dopis, aby upozornili ostatní vývojáře. Doporučují s tímto distributorem v žádném případě nespolupracovat.

Ačkoli všichni podepsali s Lace Mamba smlouvu, neobdrželi od nich žádné počáteční peníze, ani podíly na zisku, které z té smlouvy vyplývají. Aby toho nebylo málo, Amanita Design navíc zjistili, že Lace Mamba distribuuje jejich Machinarium dokonce i v teritoriích, kde nemají žádné povolení k distribuci - což znamená, že se v podstatě dopouští pirátství.

Všichni se snažili Lace Mamba kontaktovat, ale ti s nimi nekomunikovali. Dokonce když se chtěli vyvázat ze smlouvy, lidé v Lace Mamba jim říkali, že žádný dopis neobdrželi, stejně tak že neobdrželi žádný e-mail. Když jim pak vývojáři začali vyhrožovat obchodní inspekcí, alespoň dvěma vývojářským studiím zaplatili, co jim dlužili.

Ne však tvůrcům Machinarie. Šéf Lace Mamba tvrdí, že distribuci Machinarie prováděla jiná společnost - Mamba Games, která nemá s Lace Mamba nic společného (ačkoli logo Lace Mamba bylo na krabicích ilegálně distribuovaných po světě a obě společnosti mají stejného majitele).

Jakub Dvorský, šéf Amanita Design, pak závěrem otevřeného dopisu říká, že půjdou do soudního sporu s distributorem a upozorňují ostatní vývojáře, aby si dali pozor, s kým podepisují smlouvy.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Machinarium

iOS, PS3, Nintendo Wii, PC

Related topics
PC
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments