Skip to main content

Pozvánka na Gameday v rámci festivalu Anifilm v Třeboni

Budou se tam představovat zajímavé a originální hry.

V rámci festivalu animovaných filmů Anifilm v Třeboni se bude v sobotu 4. května konat také Gameday, kde se budou představovat zajímavé a originální hry hernímu i nehernímu publiku. Je to také místo, kde se budou moct setkat herní vývojáři s animátory, výtvarníky a filmaři.

"Letošní, již třetí Gameday má na programu spoustu věcí: domácí vývojáři budou předvádět svoje hry každý na svém stánku v kavárně, proběhne neformální setkání vývojářů s filmaři, přednášky, autorské hraní her na velké projekci v kině, já budu v kině předvádět výběr výtvarně zajímavých indie her a podobně," prozradil nám Jakub Dvorský z Amanita Design.

"Zahraniční hosté budou letos Ed Key, David Kanaga a Luke Whittaker. Ed Key a David Kanaga jsou tvůrci cenami ověnčené hry Proteus. David je také tvůrcem hudby k psychedelické PS3 hře Dyada a chystané hře Panoramical. Luke Whittaker ze studia State of Play je spolu se svojí partnerkou Katherine Bidwell tvůrcem roztomilé adventurky Lume a také připravovaného pokračování Lumino City."

Read this next