Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení Botanicula a Samorost 3

Dvě nové hry od tvůrců Machinaria.

Jak před měsícem slíbil, Jakub Dvorský ohlásil na britském festivalu GameCityNights jejich dva nové projekty. S nimi chce domácí studio Amanita Design navázat na úspěch Machinaria (o něj mimochodem můžete stále soutěžit), které aktuálně boduje na čele žebříčku placených aplikací na Mac App Store (a překonalo tam i Angry Birds).

První nová hra se jmenuje Botanicula a její vývoj řídí animátor Jára Plachý. Jedná se o tradiční point-and-click adventuru, jejíž minimalistický styl nemá daleko k Limbu. Vypráví o pěti stromových stvořeních, která se snaží zachránit svůj domov a poslední semínko před zlými parazity. Podle PC Gameru má být hra jednoduchá, avšak zároveň rozsáhlá. Botanicula je momentálně v polovině vývoje a její vydání se plánuje na závěr letošního roku na nespecifikované platformy.

Druhým a tím hlavním projektem Amanita Designu je nyní Samorost 3. Což se jeví jako logický tah, i pro zpropagování minulých dílů ve světě. Oproti nim má být trojka mnohem delší, složitější, větší a více vyladěná než ty dřívější flashové. Tato hra se nachází teprve v rané fázi vývoje, takže ještě není znám termín. Počítá se s jejím příchodem na PC, tablety a konzole. O nich Jakub Dvorský v rozhovoru s PC Gamerem jinak tvrdí, že tvorba her pro ně vyžaduje nekonečně trpělivosti, čímž zřejmě naráží na složité schvalování u Microsoftu, Sony a Nintenda.

Jak se ví z dřívějška, vedle toho Amanita Design dokončuje interaktivní hudební video Osada. To prý míchá surealistické lokace s fotkami živých postav a je popisováno jako česká psychedelická country. Novou informací je, že má být volně ke stažení z webu tvůrců již za pár týdnů. Ukázka:

Read this next