Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čeština pro Firewatch v přípravě

Info a obrázky.

Tým, který má na svědomí překlady Grand Theft Auto 5 či Rise of the Tomb Raider, pracuje na další lokalizaci, tentokrát pro únorovou ukecanou adventuru Firewatch o životě dobrovolníka na protipožární hlídce. Jedná se o neoficiální projekt, který nemá souvislost s nedávnou prosbou vývojářů ze studia Campo Santo o další jazykové verze.

Na homepage autoři uvádějí, že čeština je hotova ze 70 procent, ale zbývá ještě korekce a testování. Odhadovaným termínem dokončení je závěr března.

"Jak si jistě dokážete představit, je to neskutečné množství textu, u kterého je potřeba vytvořit nejdříve hrubý překlad a následně provést korekci českého překladu. Jak překlad, tak i samotné testování je velice náročné na čas, ale můžete se spolehnout, že do lokalizace dáme maximum, co zvládneme a co nám čas dovolí. Překlad obsahuje více než 300 NS (normostran) textu, což je opravdu hodně. Proto prosíme o toleranci a porozumění, pokud se najdou nějaké menší chybky."

Zatímco minule u Lary Croft bylo zaslání češtiny podmíněno přispěním částky aspoň 250 Kč, zde se už výzva podporovatelům změnila. Píše se v ní, že než aby lidé posílali malé peníze jako 50 Kč, ať raději neposílají vůbec nic, protože to prý spolkne poplatek PayPal (existuje ale i možnost převodu na bankovní účet, kde jistě tak vysoké poplatky nebudou).

Read this next