Skip to main content

F1 2021 už oficiálně, ale přechod pod EA znamená zdražení

+ debutový filmeček a podrobnosti.

Nedávný únik z Xbox Store nelhal (samozřejmě by ani nemohl) a EA na něj dnes navázali oficiálním ohlášením hry F1 2021. Je to poprvé, co tato série bude pod nimi poté, co odkoupili Codemasters.

Ačkoli k vydání dojde už toho 16. července 2021 - na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One a PC (Steam) - hra zatím zjevně není připravena k ukázání, protože tiskovku doprovodil jen renderovaný filmeček spolu s modely formulí, nic přímo z hraní (ale hardwarové nároky už známe).

Watch on YouTube

Jak se vědělo, vlajkovou novinkou bude příběhový režim Braking Point. V něm postupně vystoupáte z úplného začátečníka ve Formula 2 až po hvězdu světa Formule 1. Projdete si, jaký život je s tím spojen a to nejen na trati, ale i mimo ní. Bude tady také Devon Butler, který debutoval loni.

Fanoušci si prý už dlouho přáli jinou zde přítomnou vlastnost - možnost hrát kariéru společně s přáteli, buď kooperativně či kompetitivně. Každý z hráčů má mít kompletní kontrolu nad asistencemi, takže si užijete, ať už jste veteránem či zelenáčem.

Zajímavá je i funkce Real-Season Start, která vás pošle přímo do akce v aktuální sezóně F1, kde se budou reflektovat reálné pořadí a pak bude na vás, abyste odjeli zbylé závody. Má to být báječný režim pro ty, kteří chtějí být sladěni s tím, co zrovna vidí v televizi. on.

Tento ročník bude poprvé existovat pro nové konzole, takže se prý připravte na vizuální pokrok a rychlejší načítací časy na PS5 a Xbox Series. Tradicí bude i umožnění upgradu na nextgen verzi zdarma prostřednictvím Xbox Smart Delivery i na PlayStation.

Věci, které hráči měli rádi minule v F1 2020, se samozřejmě vrátí - jako My Team, split-screen pro dva, kratší sezóny, možnosti pro zpřístupnění atd. Vedle toho nemohou chybět statistiky řidiče či vylepšený multiplayer, slíbil výrobce.

Co ovšem zamrzí, je zvýšení ceny hry oproti předešlému ročníku. Jde o to, že Codemasters měli dosud lákavé regionální nacenění, kdežto EA pro kterékoli své hry na Steamu toto nepoužívají. V důsledku toho bude F1 2021 draží než dřívější díly prakticky v každé zemi, někde dokonce až o 400 procent.

Read this next