If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

FIFA 12 bez české ligy a reprezentace

Série nedostala licenci.

Electronic Arts do české verzi FIFA investuje docela obstojné peníze - je to jedna z mála her, které u nás vychází s dabingem, organizuje se lokální kvalifikace na oficiální mistrovství světa v této hře a další akce. Vyplatí se jim to, protože se u nás FIFA každý rok velice dobře prodává. Tentokrát se ovšem pro FIFA 12 nepodařilo uzavřít smlouvu na použití Gambrinus ligy a českého národního týmu.

„Ligu i reprezentaci jsme jako obvykle vyrobili i otestovali, ale k použití ve hře jsme bohužel neobdrželi svolení. Společnost vlastnící tato práva meziročně několikanásobně navýšila finanční požadavky a požadovaná konečná částka není vzhledem k prodejnosti série FIFA v České republice reálná. Z tohoto důvodu jsme byli nuceni již hotové české týmy ze hry odstranit. Myslím, že to dobře vypovídá o současném stavu českého fotbalu,” vysvětlil okolnosti Dušan Benža z EA SPORTS.

„Přestože podle statistik preferuje naprostá většina hráčů zahraniční ligové a zahraniční týmy s vyšším hodnocením, v současnosti probíhají jednání o možnosti PC patche s vybranými tuzemskými kluby. Mrzí nás, že k tomu došlo zrovna v roce, kdy FIFA přináší tolik revolučních změn a PC verze nabízí stejné možnosti jako verze hry pro PlayStation 3 a Xbox 360. Pevně věříme, že v následujících letech se nám opět podaří navázat na předchozí spolupráci a Gambrinus liga i český národní tým se do série FIFA vrátí. Český komentář Jaromíra Bosáka a Petra Svěceného ve hře samozřejmě zůstává," dodal Benža.

FIFA 12 vychází 30. září 2011 ve verzích pro PlayStation 3, Xbox 360, PC a další videoherní platformy.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

FIFA 12

Android, PS3, Xbox 360, Nintendo Wii, PSP, PC, Nintendo 3DS, Nintendo DS

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments