Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Final Fantasy 7 Remake nejlépe prodávanou PS4 hrou roku

Rekordní duben v USA.

Auditor severoamerického trhu, NPD Group, před okamžikem publikoval tamní výsledky za duben 2020. Útrata za herní software, hardware a příslušenství dosáhla nového rekordu za tento měsíc roku, s meziročním nárůstem o neuvěřitelných 73 procent.

Nejlépe prodávanou hrou dubna byl Final Fantasy 7 Remake, který se zároveň stal prozatímní trojkou uplynulých dvanácti měsíců, i nejžádanější hrou 2020 na PlayStation 4.

Také šlo o dosud nejúspěšnější díl série Final Fantasy, jak co se týče dolarových tržeb, tak počtu kusů. Překonalo se tak Final Fantasy XV z Vánoc 2016.

Oproti tomu Resident Evil 3 remake skončil šestý, za což ale může fakt, že některé obchody ho kvůli koronavirové krizi směly prodávat už v březnu, takže se jeho odbyt rozdělil do dvou období. Predator Hunting Grounds debutoval až na 15. místě.

Jinak vesměs klasika, s pokračujícími držáky Call of Duty: Modern Warfare, Animal Crossing: New Horizons či Call of Duty: Modern Warfare 2: Remastered.

Zájem o hraní jako takové v USA během karantény dokládá i nárůst útraty o herní hardware o 163 procent, když nejvíce frčel Switch.

Read this next