Skip to main content

Oznámení Final Fantasy 7 Remake Intergrade pro PS5

+ videosrovnání s PS4, nabídka v PS Plus.

Tohle nikdo nečekal. Namísto aby po vypršení PS4 exkluzivity zamířila hra na Xbox Series X a PC, stala se z toho další, ještě lákavější exkluzivita PlayStation 5.

Už 10. června 2021 pro něj vyjde Final Fantasy 7 Remake Intergrade, vylepšená verze loňského akčního RPG.

Watch on YouTube

Přinese dokonce i novou epizodu hry s Yuffie Kisaragi coby hlavní postavou, která infiltruje korporaci Shinra a poskytuje tak novou perspektivu na celé dobrodružství - nemluvě o jiných úpravách hratelnosti a boje či přidání normální obtížnosti.

Město Midgar zažijete jako nikdy dříve, s hezčími texturami, nasvícením, atmosférickou mlhou, větším dohledem do dálky, svižnějším načítáním, přizpůsobitelným Photo módem a podporou DualSense PS5 ovladače. To vše při upřednostnění 4K či 60fps (výběr mezi Graphics a Performance módem). Oficiální videosrovnání PS4 a PS5 verzí hovoří jasnou řečí:

Watch on YouTube

Pro majitele původní PS4 hry bude upgrade na PS5 zdarma, což je od Square Enix vzhledem k tolika změnám a novému obsahu velkorysé. Více zde.

Navíc - Sony avizovala, že Final Fantasy VII Remake pro PS4, jedna z největších her minulého roku (5 milionů kusů za úvodní půlrok), bude v březnu k dispozici "zdarma" pro předplatitele služby PlayStation Plus.

Jediným režisérem příští kapitoly předělávky bude Naoki Hamaguchi, který byl spolurežisérem původního remaku, zatímco Naoki Hamaguchi zastane roli kreativního ředitele všeho okolo FF7, včetně remaku a mobilních odboček.

První oficiální screenshoty:

Read this next