Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PC port Final Fantasy 7 Remake je zpackaný, upgrade na PS5 se z PS Plus dá získat bezplatně

Nepochopitelný zkrat.

Square Enix nedá série Final Fantasy spát jak v dobrém, tak ve zlém. Na jednu stranu museli dočasně zastavit digitální i krabicové prodeje staršího Final Fantasy 14, protože hraje tak žádaná, že to servery nezvládají. Na stranu druhou čelí průšvihu ohledně PC konverze nejnověji vypuštěného dílu.

Jako by nestačila kritika vyšší cenové hladiny (nebo ne úplně vyladěných záběrů z květnové hry Forsaken), byla PC verze Final Fantasy 7 Remake nazvaná nejhorším AAA portem za hodně dlouhou dobu.

Tvrdí to odborníci ze specializovaného webu Digital Foundry, konkrétně Alex Battaglia. Hra se prý i na nabušených počítačích hned od samotného počátku hraní trhá natolik, že to je prostě neakceptovatelné. Mluvil o Default módu, v němž každý efekt připomíná spíš slideshow.

Jeho kolega John Linneman z DF dodal, že FF7 Remake byl přitom vždy o hladké prezentaci, aby vás vtáhl do příběhu, takže PC verze tohle vůbec neposkytuje. Ani ji výrobce raději neposkytl novinářům v předstihu, aby vše ututlal do poslední chvíle.

Podobným průšvihem v době vydání prý bylo snad jedině No Man's Sky v OpenGL nebo The Medium. Ačkoli vám hra sebejistě tvrdí, že šlape v 60fps, rozhodně tomu tak není: "Důrazně vám radím, ať si tuto hru nekupujete. Je to nejhorší AAA titul, co za poslední roky vyšel na PC".

Pozitivní je, že FF7 Remake neobsahuje protipirátskou ochranu Denuvo, ale má úplně základní nastavení grafiky, které jen odpovídá tomu z PlayStation, ale nic nového tam nepřibylo. Takto chudé přizpůsobení hry na PC tady u podobně velkého titulu delší dobu nebylo, přitom se jedná o vlajkový titul Square Enix, tudíž to lze jen těžko pochopit. Pro srovnání, i mnoho let stará hra Final Fantasy XV měla na PC bohatší volby, uměla benchmark nebo DLSS od Nvidia.

Pouze slabou náplastí se zatím zdá být "předčasný vánoční dárek" od tohoto japonského vydavatele:

Ti, kdo si v březnu 2020 vyzvedli původní PS4 hru Final Fantasy VII Remake v rámci předplatného PlayStation Plus, ji od středy mohou upgradovat na PS5 verzi zdarma. Nabídka ovšem platí pouze tento týden. A pokud jste v březnu 2020 nebyli předplatiteli PS Plus nebo o hru tehdy nepožádali, nemáte na to nárok.

Také bylo o dvacet procent zlevněno DLC Episode Intermission s hrdinkou Yuffie Kisaragi.

Read this next