If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Frostpunk 2 bude na Xbox Game Pass, podporují ho i Bohemia Interactive

Reakce na ostrou kritiku služby od šéfa Sony.

Tento týden vyplavalo na povrch, jak Sony nesnáší Xbox Game Pass. Slova jejího šéfa Jima Ryana, která zazněla v předpřipravené nahrávce s vyjádřením pro americké úřady, byla nečekaně ostrá.

Prý mluvil se všemi vydavateli a všichni mu svorně tvrdili, že Game Pass nemají rádi, protože kazí hodnotu her jako takových. Navíc obchodní model této služby s sebou přináší řadu zádrhelů a Microsoft na tom všem má údajně ztrácet spoustu peněz, tvrdil Ryan.

Reakce Microsoftu přišla vzápětí.

Podepsal dohodu s menším vydavatelem 11 Bit Studios, aby jeho tituly přinesl právě na Game Pass. Zahrnovat to bude také Frostpunk 2 či The Alters. Předešlá produkce čítala několik velkých kousků jako This War of Mine.

Se svou troškou do mlýna přispělo i české studio Bohemia Interactive. V dnešním večerním příspěvku na Twitteru uvedlo na podporu Microsoftu následující (snad to není nějak objednané či přikázané obchodním partnerům firmy?):

"Chceme jen utrousit, že my v Bohemce máme Xbox Game Pass hodně rádi. Coby vývojáři i jako vydavatelé ho vnímáme za skvělý přídavek a zároveň i narušení klasického modelu s prodejem her. Je to alternativa, která umožňuje ještě více hráčům stát se součástí našeho DayZ a jsme moc rádi, že tato alternativa existuje".

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments