Skip to main content

Gears 5 jsou největší xboxovou exkluzivitou této generace

Neplánovaný úspěch.

Bylo to víceméně zřejmé už z nedávné zprávy o sesazení Fortnite z čela žebříčku nejpopulárnějších her. Nyní to máme potvrzeno černé na bílém přímo od Microsoftu.

Střílečka Gears 5 zažila největší start ze všech titulů vydaných Xbox Game Studios (tedy xboxové exkluzivity s případným PC portem) na této generaci konzole Xbox.

Za úvodní víkend se do ní pustily více než 3 miliony hráčů, což je dvakrát více než počet hráčů minulého dílu Gears 4 jen na konzolích.

Nutno však jedním dechem dodat, že to rozhodně není počet prodaných kusů. Otázka je, kolik z těchto 3 milionu lidí si hru reálně koupilo natrvalo do svého vlastnictví a kolik procent si ji pouze zkusilo krátkodobě v rámci služby Xbox Game Pass.

Procentuální rozdělení těchto dvou podílů teď bude jedním z nejpřísnějších tajemství v herním průmyslu a nepochybně motivuje další výrobce k umístění her na Game Pass. Určitou nápovědou budiž, že Gears 5 (součet krabicovky a digitálky) debutují až na 7. místě hitparády v Evropě, kde se prodalo výrazně méně kusů než předešlých dílů série.

Jinak šlo o nejvíce hraný titul od Xbox Game Studios za úvodní týden po vydání od dob Halo 4 ve 2012 (do toho je započítaný čtyřdenní předčasný přístup pro Ultimate předplatné a Ultimate edici). Microsoft dodal, že rovněž šlo o největší debut jejich hry na Steamu i na Game Pass.

Současný průměr Metacritic činí 87%, což je šestá nejlépe hodnocená hra pro Xbox One. Povést se prý měla i PC verze Gears 5, kterou lze dostat "zdarma" v bundlu k vybraným procesorům AMD Ryzen či grafickým kartám Radeon - více zde.

Read this next