Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

God of War prý vynesl o 100 milionů dolarů více než Horizon

+ spekulace o remasteru jedničky a Uncharted.

Profily prominentních zaměstnanců centrály Sony na sociální síti LinkedIN se stávají dobrou studnicí ještě jinak nepublikovaných informací. Po odbytu Spider-Mana jsme se takto dozvěděli i něco jiného.

TJ Consunji, což je bývalý marketingový manažer Sony, tam odtajnil, že reboot God of War pro PS4 vygeneroval počátční tržby 500 milionů dolarů, což překonalo interní předpovědi firmy. Zatímco jiná velká exkluzivita Horizon: Zero Dawn "jen" 400 milionů dolarů (z 8 milionů prodaných kusů PS4 verze, z čehož tehdy tvořila digitálka pouze třetinový podíl).

Nejedná se o údaje platné po celou dobu životnosti těchto her, protože dotyčný opustil PlayStation v loňském roce, takže nyní budou zmíněné tržby samozřejmě mnohem vyšší.

Všiml si toho tento uživatel Twitteru a pořídil obrázky coby důkaz, než to bylo dáno pryč.

Jiný bývalý zaměstnanec Sony, Michael Mumbauer, se zase rozpovídal o nápadech předělat první díly God of War a Uncharted.

Stalo se tak v tomto rozhovoru, který uveřejnil David Jaffe (zakladatel značky God of War).

Mumbauer prý byl zodpovědný za sestavení tajného týmu Sony v San Diegu, kde se dle šuškandy údajně dělá nová Uncharted hra pro PS5, ale zdaleka nejen to:

"Měl jsem na starosti remaky a remastery, za tímto účelem jsem složil můj tým. Věřil jsem totiž, že má smysl a hodnotu udělat něco jako remake prvního dílu God of War, který bude na současné úrovni grafiky. Nebo remake Uncharted 1."

Tento vedoucí pracovník už tedy v Sony nedělá, ale tým čítající 200 lidí prý stále žije a pracuje na nějakém ještě neohlášeném titulu.

Read this next