If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Gran Turismo pokořilo metu 80 milionů kusů

+ čísla posledního dílu.

Když se neustále velebí, jak báječně se prodávají God of War či Horizon Zero Dawn, nemělo by se zapomínat ani na jinou PlayStation-exkluzivní značku, usoudili asi v Sony.

A tak dnes odpoledne zveřejnili tiskovou zprávu, která se chlubí výsledky závodů Gran Turismo (Alza.cz).

K 8. květnu 2018 se jich prodalo 80,4 milionu kusů, což je číslo za celou dvacetiletou historii, pokrývající mnoho dílů pro různé generace konzole.

Ihned z toho bylo příznivci vydedukováno, že poslední díl Sport z loňského podzimu tak je na nějakých 3,5 milionu kusech, protože předtím, v září 2017, byla série na 77 milionech kusech.

Sony říká, že očekává další zvednutí prodejů, jakmile Polyphony Digital oznámí další detaily ohledně FIA Gran Turismo Championships ve spolupráci s federaci motoristického průmyslu.

Zakladatel série Kazunori Yamauchi k tomu dodal: "Je obtížné si představit, že je mezi lidmi tolik kopií Gran Turismo. Dělá mě to skutečně šťastným, když si vezmu, kolik času lidé věnovali do hraní našich her. Rád bych proto všem vyjádřil své upřímné poděkování, stejně jako všem přátelům a podporovatelům v automobilovém průmyslu. V našich snahách o pokud možno co nejlepší zpracování aut a scenérií budeme nadále pokračovat, stejně jako v poskytování nejvyšší úrovně vzrušení a zábavy fanouškům v příštích letech".

Tagged With

Comments