Skip to main content

Gran Turismo s PS5 ovladačem má být úplně nový zážitek

Největší trumfy konzole se teprve dozvíme.

Pořád to ještě není oficiální oznámení nových závodů pro příští generaci konzole. Nevíme, jestli to bude pouze konverze Gran Turismo Sport či nový díl Gran Turismo 7, což je pravděpodobnější varianta.

Přesto se Sony nedokáže udržet, aby o tom nemluvila. Například její šéf Jim Ryan v rozhovoru pro japonský Business Insider:

"O jak zásadní změny půjde, to pochopíte, až když si vše osobně vyzkoušíte. Hraní GT Sport s ovladačem PlayStation 5 a s 3D audio je kompletně novým zážitkem."

Jakmile to okusíte, prý se už nebudete chtít vrátit ke starému ovladači z PS4. I díky tomu, jak pocítíte detailní povrch trati přes haptickou zpětnou vazbu a adaptivní triggery.

Ryan dále vábí na to, že největší trumfy PlayStation 5 zatím ještě nebyly oznámeny. Prý jde o to, co ji nejvíce odliší od předešlých generací konzole.

Opakovat scénář, kdy PS4 měla v Japonsku tříměsíční zpoždění premiéry oproti zbytku světa, v Sony nechtějí a nevnímají to zpětně jako dobrý nápad.

A proč se PS5 logo tak podobá tomu z PS4?

"Vnímáme potřebu určité konzistence produktů se značkou PlayStation. Aby každý, kdo logo zahlédne, okamžitě věděl a pozitivně si pověděl, že ano, že to je ta PlayStation."

Migraci z PS4 na PS5 považují za oříšek, protože musejí pamatovat na majitele PS4, aby je nehodili přes palubu, ale zároveň je potřebují pořádně nalákat k přechodu na novou konzoli.

Read this next