Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Grand Theft Auto 6 má cílit na Vánoce 2024

+ údajné ořezání hry do DLC.

Je to jen další z nespočtu spekulací, rozhodně nic oficiálního, a tak je potřeba to vnímat - podobně jako ohledně údajného odkupu Take 2 do rukou Sony.

Přišel s ní o víkendu insider Tez2 z diskusních fór GTAForums a nelze nijak nezávisle ověřit.

Podle něj má Grand Theft Auto 6 momentálně cílit na vydání před Vánoci 2024.

Prý jde o jakýsi interní plán, který ovšem není stoprocentně vytesán do kamene a klidně se ještě může změnit, což se v minulosti dělo často. Tady by to případně znamenalo skluz do jara 2025.

Pracovníci Rockstaru prý byli přinuceni vrátit se do kanceláří a už není možný homeoffice jako při období koronaviru, což na jednu stranu může zvýšit rychlost tvorby hry, ale zároveň i ztrátu některých autorů.

Insider dále naznačil, že k ohlášení termínu GTA6 by snad mohlo dojít někdy v tomto roce. Vyšší managment studia si prý nemůže dovolit odklad až na 2026. To by snad bylo lepší ořezat některé části základní hry a nechat určitý obsah na budoucí DLC, aby se vše stihlo dříve. Ovšem toto je pouze nahlas vyslovená úvaha od Tez2, nikoli něco, co by bylo skutečností nebo potvrzeným faktem, ostatně autoři by to ani dopředu nikdy nepřiznali, aby si tím sami neuškodili.

Read this next