If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 21/2016

Týden plný VR, připojil se i Google, specifikace GTX 1070...

- MSI připomnělo, proč má být první volbou hráčů při vstupu do virtuální reality. Důvod je hlavně první notebook připravený na VR, který dostal certifikace od HTC Vive a také Intelu. Kromě toho už od minulého roku funguje VR Lab pro optimalizaci zařízení na VR.

- Zatímco ostatní pracují na VR headsetech, případně pohybových ovladačích, tak AxonVR připravuje celý oblek. S pomocí „pohybového simulátoru" a exoskeletu potom bude možné ve VR neomezeně chodit a hýbat celým tělem. V plánu je také simulace různých povrchů a dokonce teplot. Prototyp je navíc už docela daleko.

- Lian Li představuje novou skříň. Dovolí vám ukrýt ty méně hezké vnitřnosti počítače a naopak v plné kráse ukázat základní desku s procesorem a grafickou kartou. Součástí skříně je také připravené chlazení, jen ta cena nepůsobí vůbec přívětivě.

- X99A Gaming Pro Carbon je nová deska z MSI továrny. Míří hlavně na náročnější hráče, kteří mají navíc rádi podsvícení. Možností, jak desku rozsvítit je totiž celá řada. Kromě toho jako první nabízí USB Typ-C pro přední část skříně.

- Jak se daří GearVR? Zakladatel Oculus Rift se podělil o čísla. Jenom v průběhu dubna použilo tento mobilní headset více než milion uživatelů. Pro GearVR platformu je zatím k dispozici více než 250 aplikací a her.

- Asus představil nový notebook z řady ROG Strix. Tradičně se jedná o velikost 15,6" a dostupný bude hned v několika konfiguracích. Obě spojuje přítomnost Core i7, dražší ale nabízí vyšší model procesoru. Kromě toho se bude prodávat 4K varianta.

- Nvidia konečně doplnila další specifikace karty GTX 1070, při jejím odhalení jsme se totiž skoro nic nedozvěděli.

- Crucial uvádí nové DDR4 paměti z řady Ballistix Sport určené pro notebooky. Ve formátu SODIMM můžete koupit 4, 8 nebo 16GB moduly. Takt je vždy 2400 MHz a CAS časování potom 16.

- Říkají vám něco značky Venom a Snakebyte? Obě nabízí různé příslušenství pro konzole v podobě nabíjecích stojánku pro gamepad, přídavné baterie, ale také vlastní headsety a další. Jejich produkty se u nás právě začaly oficiálně prodávat.

- Do virtuální reality ve velkém skočil Google. Nová platforma se jmenuje Daydream a odstartuje na podzim. Podporované telefony, headsety a ovladače budou vyrábět hardwaroví partneři, jako je Samsung, HTC, Xiaomi a další.

- Novou funkcí SteamVR bude „klepání" na lidi uvnitř virtuálního světa. Na počítači bude stačit stisknout tlačítko a headset zobrazí notifikaci. Zřejmě lepší řešení, než aby vám při hraní někdo klepal na rameno...

Comments