If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 34/2016

Mobilní Pascal, počítač jako krychle od HP, GTX 1060 3G...

- Se zpožděním uvádí Zotac kartu GTX 1080 Arctic Storm pro fanoušky vodního chlazení. Kartě nechybí backplate a také několik nastavitelných RGB LED diod.

- Ozone se vytasilo s novým headsetem. Raze Z90 celkem výrazně svítí, mikrofon je oddělitelný a především vám novinka zprostředkuje pravý prostorový 5.1 zvuk. Na kabelu potom nechybí ovládání a výrobce dodává také software pro různá nastavení.

- Envelop je další novinka, která vás bude chtít přimět, abyste zahodili monitor či monitory a používali pro práci s počítačem virtuální realitu. V prostoru okolo sebe si můžete otevřít, kolik oken chcete a díky webkameře můžete koukat na svoji klávesnici, abyste věděli, kam dát prsty. Ostatní vývojáři budou moci přidat do svého softwaru třeba 3D prvky.

- Nvidia Shield tablet asi nemá moc budoucnost. Podle dopisu zaslanému americkému certifikačnímu úřadu FCC se společnost rozhodla zrušit plánovanou novou verzi s čipem Tegra X1. Důvody jsou poměrně obecné, takže můžeme pouze spekulovat.

- Monitory G-Master od výrobce iiyama se rozrůstají o další novinku. Jedná se o 27" model s Full HD rozlišením, TN panelem a tradiční odezvou 1ms. Monitor podporuje AMD FreeSync a nabízí technologie jako Flicker free či Blue Light Reducer.

- Po delší době tu máme novou myš od Logitechu. Model G Pro je určen hlavně pro hráče e-sport titulů. Jako inspirace při návrhu posloužily předchozí modely G100s a G303. Senzor zvládne klidně 12 000 DPI a samozřejmostí je kromě nastavitelných tlačítek také RGB podsvícení. Jen ta cenovka mohla být o fous nižší.

- Nová generace Nvidia čipů pro notebooky je oficiální. Dřívější spekulace měly skutečně pravdu a karty jsou velmi blízko svým desktopovým protějškům. Mobilní GTX 1070 má třeba navíc další CUDA jádra, aby tak vykompenzovala nižší takty.

- Lenovo už nějaký čas vyrábí hardware pro hráče a nově přibyl první herní monitor s podporou technologie AMD FreeSync. Model Y27f disponuje 27" panelem s obnovovací frekvencí 144 Hz, pro zobrazení je použita technologie VA.

- Herní hardware Omen od HP budeme vídat stále častěji. Nově tento gigant představil netradiční desktop Omen X. Skříň je ve stylu krychle a navíc je postavená na hraně. Na výběr bude celá řada konfigurací. Kromě toho seženete periferie v barvách Omen, na kterých HP spolupracuje se SteelSeries. Kvalita je tak zaručena.

- Nvidia GTX 1060 s poloviční pamětí je oficiální. Výrobce kromě ceny osekal také několik dalších parametrů, frekvence jádra a pamětí ale zůstaly zachovány. Cenově nové karty startují lehce nad hranicí 6 tisíc korun. Zhruba tak na úrovni Radeon RX 470.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments