If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 36/2015

Vodou chlazený notebook či nudně pojmenované periferie...

- HTC Vive, na kterém se podílí také Valve, se nakonec začne prodávat ještě tento rok. Bude ale ve velmi omezeném množství, na všechny by se potom mělo dostat začátkem roku 2016.

- Nová klávesnice Scorpion K5 od GX Gaming míří na hráče, kterým se myšlenka platit několik tisíc za mechanickou klávesnici ani trochu nelíbí. Kromě nízké ceny zaujme třeba pokročilým podsvícením, funkčními klávesami či možností, dočasně deaktivovat Windows klávesu.

- Jak se vám zdá myšlenka vodního chlazení pro notebook? Asus ji zrealizoval. Model se jmenuje GX700, výbavově je prakticky shodný s nově odhaleným G752. Kromě těžkého notebooku ale s sebou budete tahat ještě připojitelný dok s vodním chlazením.

- Acer odhalil několik nových informací o svém herním 8" tabletu Predator 8. Budeme ho moci koupit již příští měsíc s cenovkou něco málo pod 10 tisíc korun. Výrobce chystá rovněž smartphone Predator 6. Designově vychází z většího tabletu a přinese 10jádrový procesor. Ostatních informací zatím moc není.

- Chcete profesionální gamepad k Xboxu One? Razer představil Wildcat, což je konkurence pro Elite gamepad od Microsoftu. Nabízí rovněž tlačítka na spodní straně či vychytávku v podobě Quick Control tlačítek. Jen ta cena opět nepotěší, zřejmě bude větší než u Elite.

- Myš Razer Diamondback se poprvé objevila už v roce 2004. Aktuálně výrobce odhalil její nejnovější verzi. Přináší třeba podporu Chroma podsvícení a další vylepšení. Orochi je dalším modelem, jenž se dočkat aktualizace. Znatelně byla prodloužena výdrž a tradičně přidáno Chroma podsvícení.

- Predator řada od Aceru nabídne také dvojici představených notebooků a také stylové monitory. Notebooky budou dostupné v několika konfiguracích a dorazit by měly ještě tento rok. Monitory se liší kromě výbavy také velikostí, jeden z nich jde zase přetaktovat.

- S herními periferiemi se vytasilo Lenovo. Nová myš, podložka, klávesnice a headset patří do Y řady a všechny čtyři novinky mají nejnudnější názvy, jaké můžete potkat. Novinky jsou sjednocené do červeno-černého designu a mají se začít prodávat ještě tento měsíc.

- Toshiba uvádí rychlé SSD disky z řad Q300 a Q300 Pro. Celkově je k dispozici 7 modelů napříč oběma řadami s různými kapacitami. Maximální velikost činí 960 GB. Q300 nabízí poměrně slušné ceny při dobrých rychlostech čtení a zápisu.

Comments