If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 36/2016

Notebook Predator, Logitech s Prodigy. snímání pohybů očí..

- Corsair si s novou řadou mechanických klávesnic LUX celkem ušetřil práci a rozhodl se pro vylepšení tří stávajících modelů. Nově tak nabídnou lepší podsvícení či USB pro připojení myši či dalších zařízení. Na výběr je opět z několika typů spínačů Cherry MX.

- MSI chce „rozdrtit klišé výkonu desktopu" a k tomu má mimo jiné posloužit nově představený notebook MSI GT73VR. Jedna z konfigurací přinese rovnou dvě Nvidia GeForce GTX 1070, takže dostanete více výkonu než nabídl před rokem Titan X.

- Amazon prásknul, že Crucial brzy uvede MX300 SSD ve variantě 2 TB. Výrobce to již potvrdil a dočkáme se relativně brzy. Disk bude díky kapacitě samozřejmě celkem drahý, ale podobně jako další disky MX300 bude v porovnání s konkurencí levnější.

- Sharkoon rozšířil svoji klávesnicovou řadu Skiller o nový a zároveň první mechanický model. Mech SGK1 používá spínače Kailh a na výběr budou tři různé možnosti. Klávesnice svítí bíle a zvládne také několik efektů. Zaujme především nízká cena na poměry mechanických klávesnic.

- Acer si řekl, že když už děláte herní notebook, tak to chce udělat pořádně a výkonně. Novinka Predator 21 X je prostě notebook, který tu ještě nebyl. Má 21palcový (!) displej, který je navíc prohnutý. Dále také třeba rovnou dvakrát GeForce GTX 1080. Ve výbavě je mechanická klávesnice, sledování pohybů očí a řada dalších vychytávek. Celé tohle monstrum váží 8 kilogramů a nebude mu stačit jeden napájecí zdroj.

- Razer přidal svému 7.1 headsetu ManO'War kabel a snížil cenovku. Tak by se dal snadno představit nový headset. Cena klesla asi na dvě třetiny bezdrátového modelu, jinak je výbava shodná. Virtuální 7.1 zvuk vám zajistí USB převodník, jinak se musíte spokojit se sterem.

- Také u Alienware se aktualizovalo s příchodem nových mobilních Nvidia grafik. Trojice notebooků dostala nové čipy a při této příležitosti výrobce lehce zmenšil jejich rozměry. Nejvyšší model má volitelně snímání očí díky Tobii. Kromě her ho využívá samotný stroj. Třeba ho probudíte pouhým pohledem na logo a tak podobně.

- Kromě šíleného Predator 21 X se Acer věnoval také zbytku Predator řady. Notebooky dostaly nové grafické karty a nabídka monitorů se rozrostla o tři nové modely. Zde je nejzajímavější přítomnost Tobii snímaní pohybů očí, mělo by jít o první monitory, které toto mají zabudované.

- Už víme, proč Logitech dlouhou dobu nic nepředstavil. Pilně se totiž makalo na celé nové řadě Prodigy, která si právě odbyla premiéru. Na výběr je nová myš, včetně její bezdrátové varianty, klávesnice s RGB podsvícením a headset. Novinky se mají začít prodávat tento měsíc a známe české ceny.

About the Author

Filip Němeček

Contributor

Comments