If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 38/2015

Nápoj jako chlazení, Microsoft myslí na starý Xbox a výhoda YouTube Gaming…

- Máte v počítači kartu s logem GeForce? Nvidia právě v betaverzi vydala nové GeForce Experience, jenž bylo představené minulý měsíc. Hlavní novinku představuje funkce GameStream, k vám do hry se může pouze pomocí prohlížeče připojit kamarád a zahrát si třeba v kooperaci. Novinek je ale daleko více.

- Gigabyte sice známe spíše z oblasti grafických karet a základních desek, aktuální novinka je ale mechanická klávesnice. Force K83 přinese minimalistický design, osvědčené spínače Cherry MX ve dvou variantách a další vychytávky.

- Ve Skotsku John Lawson vytvořil pravděpodobně nejoriginálnější chlazení tohoto roku. Jako motiv byl použit Irn-Bru - jeden z tamních nejpopulárnějších nápojů. Celému výtvoru samozřejmě dominuje 750ml flaška zmíněného nápoje.

- Velmi netradiční skříň Tristellar od Deepcool se ukázala v nové a dražší verzi. Ta je inspirovaná Star Wars a místo černé nabídne majitelům kombinaci bílé s modrou. Rovněž se díky změnám mohou majitelé kochat pohledem na grafickou kartu. Edice je to extrémně omezená a výrobce připravil pouze 50 kusů.

- MSI spojilo síly s Corsair a představilo další verzi GTX 980 Ti. Novinka se jmenuje Sea Hawk a vyniká vodním chlazením, které dodal právě Corsair. Nové chlazení s sebou nese vyšší takty a rovněž dostatečný potenciál pro přetaktování.

- Microsoft ignoruje fakt, že Xbox 360 má dávno nástupce a jde o 10 let starou konzoli. Právě totiž vyšla aktualizace se spoustou novinek. Tou hlavní je rozšíření cloudového úložiště jako příprava na zpětnou kompatibilitu her s Xbox One. Activity Feed vám zase ukáže, co je nového u kamarádů.

- YouTube Gaming dostane novou zbraň do boje proti nadvládě zavedeného konkurenta Twitch. Půjde o možnost streamovat Android hry z chytrých telefonů a tabletů. Jako první se dočkají Japonci, kde se mobilní hraní těší velké oblibě. Kdy? „Brzy."

- Český HAL3000 odhalil novou sestavu, jenž má být „tou nejmenší pro 4K hraní". V miniaturní skříni našla využití hlavně Radeon R9 Nano, u které jsou malé rozměry hlavní předností. Výkon dále zajistí Core i5 z rodiny Broadwell společně s 16 GB RAM.

Comments