If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarový týdeník hráčů - 7/2017

Chytré hodinky pro hráče, další ceny Ryzen, nová VR od HTC...

- AMD Ryzen se blíží a zatím se objevily neoficiální ceny od top modelů až po ty lowendové. Nejdražší model má v přepočtu stát 13 tisíc korun, konkurence pro Intel Core i5 by pak mohla být o pár stovek levnější. Unikl rovněž nový design chladičů.

- Razer aktualizoval svůj notebook Blade. Nově je dostupný s Kaby Lake procesorem (model Core i7-7700HQ), zbytek výbavy zůstává zachován. Později si zájemci budou moci vybrat ještě model s dotykovým displejem a rozlišením 4K.

- Asus se stal největším prodejcem herních notebooků. Minulý rok se mu po dlouhém boji podařilo překonat MSI. Na kontě má 1,2 milionu vyexpedovaných strojů. DigiTimes také sdělilo, kolik herních notebooků se mezi hráče dostalo celkem.

- Gameband jsou chytré hodinky speciálně pro hráče. Skrze Kickstarter už se vybralo dostatek dolarů, aby mohly vzniknout. Na malém displeji nabídnou hry jako Pong, Breakout, Asteroids a další. Poslouží ale také pro zobrazení notifikací a díky Androidu snad nebude problém s další softwarovou podporou.

- Cooler Master představil nástupce skříně MasterCase Pro 5. Novinka nabízí uhlazený design, systém FreeForm pro vnitřní uspořádání, a navíc bude k zakoupení ve variantách s červeným nebo modrým podsvícením.

- HTC na letošní rok plánuje uvedení mobilního VR headsetu. Slibuje, že půjde o něco lepšího než jen „chytrý telefon připlácnutý k headsetu". Mohlo by tak jít o řešení někdy na půli cesty mezi HTC Vive a třeba Gear VR od Samsung.

- Skříň pro PC jako model tanku? Není problém, něco takového vytvořil Bill Owen z MNPCTech. Jako zdroj inspirace posloužil britský tank Mark V. Vnitřek ukrývá dokonce dvě grafiky Radeon RX 480 a celý tank je proveden v červených barvách AMD.

Comments