Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Herní pořad New Game+ ve staré podobě končí

Vrátí se v předělaném formátu, ukousl si moc velké sousto?

Obavy diváků Televize Seznam vyvolala už nenápadná zmínka na konci zatím posledního odvysílaného dílu z 11. července, že si "dávají pauzu minimálně do konce letních prázdnin" (tedy nikoli maximálně do konce prázdnin).

Šuškanda o údajném zániku pořadu New Game+ napříč domácí herní scénkou se pak naplno rozjela po interní tabulce Sony pro nahlášení účasti na prezentacích na Gamescomu, kam si moderátorka Alžběta Trojanová kupodivu nenapsala jako své médium tento svůj nový pořad, nýbrž Tiscali. Přitom by bylo logické jet na srpnovou výstavu do Kolína nad Rýnem za Seznam, aby měl její pořad dostatek obsahu o podzimních hrách na zářijové díly.

Tyto teorie, kdy leckdy bylo přání spíš otcem myšlenky, podporovaly různé signály - jako třeba seknutí s živými streamy na Twitchi či mrtvo na sociálních sítích, byť se daly lehce smést ze stolu s odkazem na prázdninový režim, kdy jsou mnozí pryč a nevychází ostatně ani Level.

Protože se nám nechtělo věřit, že by Seznam tak rychle a nekompromisně zařízl teprve od března existující pořad po pouhých sedmnácti odvysílaných dílech (ač by to v případě herního média neudělal poprvé, viz Hrej), do jehož etablování, výroby a propagace na internetu nasypal nemalé prostředky, zeptali jsme se přímo autorů, jak to tedy s ním dál bude.

Moderátor Mikoláš Tuček k tomu Eurogameru otevřeně řekl: "Teď máme přes prázdniny padla a chystáme změny, ale s čím přesně vyjedeme, to je v tuto chvíli ve hvězdách. Nějaký pořad bude, ale jeho přesnou definici teprve ladíme."

Jeho parťačka Alžběta Trojanová na svém Facebooku nedávno uklidňovala následujícím příspěvkem:

"Pokud jste viděli dnešní premiéru New Game+, tak víte, že přes prázdniny neběžíme. Není to žádná velká tragédie, ostatně léto je vždycky taková zoufalá okurková sezóna, že mě to ani zásadně nemrzí. Jediný, co mě štvalo, byla představa, že díky tomu přijdu o Gamescom. Ale to už jsem si taky pošéfovala :) Každopádně od září jedeme dál, chystáme pro vás zajímavý změny, na kterých právě teď tvrdě makáme. Bohužel to znamená, že teď není čas ani síla na streamy. Věřím, že se to ale brzy změní. Do tý doby sledujte naše sociální sítě (New Game +) a díky moc za fantastickou první sezónu."

Vědělo se, že Seznam má s autory pořadu dohodu jen na první sezónu do prázdnin, i díky mohutné inzerci od Microsoftu (proto ty později otravné závody ve Forza s každým hostem), pak se tradičně vyhodnotily výsledky, tzn. náklady vs. ztráty a sledovanost. Ta dosáhla okolo padesáti tisíc u premiéry, kdy byli všichni zvědavi, s čím bývalý tým Re-Play přijde, leč u posledních dílů nebyla bůhvíjak úžasná. S pár tisicovkami shlédnutími na internetu (plus nějaké drobné v TV, kdežto na YouTube pořad záměrně není) asi není možné z pouhých pár reklam dlouhodobě ufinancovat ambiciózní týdeník v roztahané délce čtyřiceti minut (před tímto přehnaným konceptem jsme varovali už na začátku) plus početný tým starající se o profesionální výrobu.

Podle neověřených spekulací by se prý mělo New Game+ transformovat v odlišný popkulturní pořad, který už nebude pouze o hrách, nýbrž z velké části i o filmu či hudbě (tedy něco jako v dřívějším nástřelu). Jinými slovy, hry by tam byly pouze jednou z několika rubrik, nikoli hlavní náplň. Nemělo by tedy dojít k úplnému zrušení, ale jak to bude s názvem, to zůstává nejasné, i ohledně důvodů pro změnu formátu.

Alžběta Trojanová Eurogameru na to konto pouze sdělila, že v jaké podobě pojedou dál, to zatín nemohou říct, protože to ještě ani sami neví a teprve se to řeší. Dají prý vědět, až to budou mít odsouhlaseno a schváleno od Seznamu, jehož vyjádření se nám do uzávěrky nepodařilo sehnat.

Producent New Game+ David Jelínek mezitím odpovídá na dotazy diváků na oficiální facebookové stránce vždy něco v tomto duchu: "17. díl byl posledním dílem první série a další je v plánu někdy po prázdninách".

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments