Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Herní třídy a prostředí z Tiny Tina's Wonderlands

Kdo jsou Stabbomancer, Brr-Zerker či kde najdete Brighthoof?

První z několika přehledů přináší podrobnosti k novým herním prvkům vysoce očekávané fantasy „looter shooter" střílečky, jejíž vydání je naplánováno na 25. března 2022.

Dnešní přehled se zaměřuje na třídy Stabbomancer a Brr-zerker, nová magická prostředí jako Butt Stallion's Castle, představení kouzel a mechanismu kontaktního boje a mnoho dalšího.

Nezapomeňte si prostudovat herního průvodce pro Tiny Tina's Wonderlands, ve kterém najdete podrobnější popis všech prvků, a první vývojářský deník se zákulisními informacemi od Matta Coxe, kreativního ředitele Tiny Tina's Wonderlands.

Watch on YouTube

Základem Tiny Tina's Wonderlands je možnost vytvořit si dokonalého hrdinu prostřednictvím komplexních nástrojů pro úpravu vzhledu a systému kombinování tříd, díky kterému si můžete namíchat dle libosti položky z až šesti jedinečných stromů schopností. Dvěma z těchto tříd jsou Stabbomancer a Brr-Zerker, jejichž představení se nachází níže:

Stabbomancer je tichý zabiják zaměřující se na kritické zásahy, který na bojišti vyvolává vířící magické dýky a může se kdykoliv rozplynout ve stínech. Hra za něj se točí kolem vytváření vhodných příležitostí a jejich následného využívání. Zkušený Stabbomancer těží ze slabin svých nepřátel, z úkrytu útočí na životně důležité body a likviduje protivníky dřív, než si uvědomí, co se vlastně děje.

Brr-Zerker je houževnatý ranař zocelený mrazem, který svou palebnou sílu doplňuje vražednou smrští brutálních kontaktních útoků. Jedná se o drsného bojovníka ze zasněžených hor, jehož předkové vycvičili svá těla k tomu, aby odolávala drsnému mrazu krutých zim a dokonce uměla zkrotit jejich sílu. V bitvě dává Brr-Zerker přednost boji zblízka, tělo na tělo. Staví se proto do přední řady a vrhá se na soupeře jako běsnící vír ledové smrti.

Během dobrodružných výprav po Wonderlands navštíví hráči množství rozmanitých prostředí, od houbových lesů až po pirátské jeskyně. Tato prostředí nejen že vypadají jedinečně a fantasticky, ale každé z nich má navíc vlastní příběhové mise, obsáhlé vedlejší úkoly, unikátní nepřátele a mnoho dalších prvků, které budete objevovat během svého postupu hrou. Mezi tato místa, která budete prozkoumávat, patří například tato:

Brighthoof je korunním klenotem překrásného království královny Butt Stallion a majákem světla pro každého, kdo hledá bezpečný úkryt nebo se chce stát pořádným drsňákem. Ačkoliv hlavní město Wonderlands střeží věhlasná Diamantová grada, v poslední době čelí zákeřným nájezdům podlých nepřátel.

Hrad Butt Stallion's Castle, sídlo rodu Sparklewithers, je jasnější než nejzářivější hvězdy a kouzelnější než většina mocných mágů. Jeho světlo je tak silné, že zalévá celou říši věčným přísvitem.

Během hrdinské výpravy proti Vládci draků se střetnete s množstvím různých příšer, od chodících žraloků po myslící kostlivce.

Tiny Tina je nejnebezpečnější třináctiletá dívčina na celém světě. Miluje králíčky, cukr a vojenské výbušniny. Jako velitelka bunkru si Tina stvořila celé Wonderlands jako kouzelné hřiště, na kterém by mohla vesele řádit se svými přáteli.

Butt Stallion je kouzelný diamantový dvojrožec (jednorožec s dvěma rohy), vládnoucí Wonderlands ze svého hlavního města Brighthoof. Nadsvět, kouzla a kontaktní boj

Ve Wonderlands můžete prozkoumávat fantastické lokace propojené rozsáhlým Nadsvětem (Overworld) a rozšířit svůj arzenál mocných střelných zbraní také o kouzla a zbraně pro boj zblízka.

Nadsvět je nepřehlédnutelná narážka na stolní hry, kdy se perspektiva přepne do pohledu shora a postavičky pobíhají po Tinině přepečlivě vyrobené hrací ploše. Rozměry vaší hrdinské postavy se zmenší, takže můžete prozkoumávat i ta nejzapadlejší zákoutí hrací plochy. Některé objevy mohou být menšího rázu - tu šikovná zkratka, tam zase truhla se zlatem - ale můžete narazit třeba i na zcela nepovinnou oblast, kterou ostatní dobrodruzi přehlédli.

Používání kouzel je v Tiny Tina's Wonderlands ohromnou novinkou a většina zaklínadel má jen krátkou přebíjecí dobu, takže můžete magii ze svých dlaní metat téměř v jednom kuse. Některá kouzla učiní s vašimi nepřáteli krátký proces a na místě je usmaží nebo vyhodí do vzduchu miniaturním tornádem. Další vám ale budou pomáhat i jinými způsoby, například poskytnou vám a vašim spojencům ochranu nebo zkrátí přebíjecí doby.

Bojový triumvirát Tiny Tina's Wonderlands zakončuje systém kontaktních bojů. Kromě střelných zbraní a arzenálu kouzel budete moci mít po ruce i kontaktní zbraň připravenou kdykoliv k okamžitému použití. Asi nebude mít přednost před pistolí ve vaší pravačce či před magií v levé ruce, ale možnost rozdat během divoké přestřelky i pár ran zblízka se vám může občas nesmírně hodit.

Read this next