If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zakladatel studia Gearbox si koupil zámeček v Los Angeles

Je magický.

Randy Pitchford je hodně kontroverzní osobností herního průmyslu, nejen kvůli Aliens Colonial Marines a Duke Nukem Forever, ale po řadě kauz okolo jeho výroků a ne úplně vhodných komentářů, nebo po okradení o miliony dolarů od jeho asistenta.

Nikdy se netajil tím, že je velmi bohatý, a na odiv to dal znovu svou nejnovější akvizicí. Pořídil si totiž historický zámeček Magic Castle v turistickém srdci Los Angeles, který je domovem Academy of Magical Arts, kde se kdysi Pitchford naučil své kouzelnické triky (celý život je kouzelníkem).

Zakladatel studia Gearbox je známý hlavně díky úspěšné sérii Borderlands, která nedávno dostala opět vřele přijatou samostatnou odbočku Tina Tiny's Wonderlands. S jejími aktuálními výsledky na pultech toto ale nesouvisí, to by spíš mohlo jít o peníze pocházející z dřívějšího prodeje Gearboxu skupině Embracer (THQ Nordic). Pitchford z pozice prezidenta Gearboxu odstoupil loni v říjnu.

"Prakticky vše, co vím o zábavním průmyslu, jsem se naučil v Magic Castle. Mám pocit, že mu vděčím za svou kariéru," dodal nový majitel v LA Times.

Cena akvizice nebyla zveřejněna, ale vše má být papírově dokončeno tento měsíc. Cílem je zachovat akademii jako dosud, aby se tam mohly konat různé akce. Vše se děje více než rok po odhalení, že bývalí zaměstnanci zámečku či členové spolku sexuálně obtěžovali či diskriminovali vystupující na základě jejich rasy či pohlaví.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Borderlands 3

PS4, Xbox One, PC

Tiny Tina's Wonderlands

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments