Skip to main content

Šéf Gearboxu Randy Pitchford okraden o miliony dolarů

Osobním asistentem v neuvěřitelném příběhu.

Ačkoli toho pro herní průmysl hodně udělal a při osobním setkání na E3 se mi vždy jevil jako nesmírný sympaťák, mnozí mu nemohou přijít na jméno kvůli kauze okolo downgradu Aliens: Colonial Marines. Čili vše asi potěší ty, kteří si kauzu dodnes pamatují a řeknou si, že karma přeci jen funguje, aspoň s odstupem více let. Jiné spíš zamrzí, že řešení těchto oplétaček může ve finále zdržet příchod Borderlands 3.

Randymu Pitchfordovi a jeho ženě Kathy ukradl osobní asistent celkem tři miliony dolarů, tedy 67 milionů korun. Stalo se to mezi lety 2014 až 2016 a všimli si toho až po letech, což je pro běžného smrtelníka trochu nepochopitelné.

O celém, skoro až neuvěřitelném příběhu, reportuje deník Dallas News.

John Wright Martin, jak se obviněný vykutálený chlapík jmenuje, prý neustále hledal rafinovanější způsoby a cesty, jak odsávat peníze z účtů šéfa studia Gearbox. Ten je v listu popisován jako "bohatý, prominentní byznysman z oblasti San Francisca".

John Wright Martin

Asistent například utrácel za značkové luxusní oblečení, špičkový nábytek, sportovní auta a celkově hýřivý životní styl, což se zrovna v Kalifornii sakra prodraží. Například si objednal soukromé letadlo, aby jeho a pár kamarádů dopravilo na Floridu. Nebo uspořádal večírek s výstavou umění a velkou hostinou. Jindy věnoval na charitu desítky tisíc dolarů, aniž by to šlo z jeho kapsy.

Možná si teď říkáte, že cestování po USA a Evropě nikdy nemůže ve finále stát tolik, aby to udělalo částku tří milionů dolarů. Podvodník, který je prý mistrným manipulátorem, si však za peníze Pitchforda dokonce koupil i zrenovovaný klasický dům za 600 tisíc dolarů, což je něco, čeho si asi už na výpisu obvykle všimnete...

Slavný vývojář začal mít podezření, že se děje něco nekalého, v moment, kdy najednou neměl na účtě dostatek peněz na výplaty zaměstnanců. Zjistil pak, že Martin třeba pozval celou hospodu na panáka a vyšlo to na 700 dolarů. Nebo že zfalšoval podpis jeho manželky, majitelky restaurace a kavárny, na šecích za 70 tisíc dolarů. To vše až v době, kdy od něj asistent odešel, aby se věnoval vlastnímu podníkání s renovací interiérů.

Randy Pitchford s manželkou

"Kristy Pitchfordová proto zavolala Martinovi, který se okamžitě omluvil a zdůvodnil to slovy, že prý si při placení spletl účty American Express. Slíbil, že vše napraví a v dokumentu od právníků se zavázal, že jim vrátí celkem 780 tisíc dolarů. Jenže to se nestalo a dosud se nachází další a další platby, kterými odčerpával peníze svému zaměstnavateli, kterého najal s nástupním platem 45 tisíc dolarů ročně," píše Dallas News.

Nyní je podvodník na útěku a pátrá po něm policie, i protože se pokusil o prázdninách koupit nový model bílého Cadillac Escalade za 76 tisíc dolarů, zneužil zapůjčený vůz BMW od kamaráda a nedostavil se k soudu po opakovaném řízení v opilosti, odkud se předtím vykoupil kaucí. Co na asi na trable svého šéfa říkají vývojáři Gearboxu pracující často v přesčasech?

Read this next