If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hideo Kojima zareagoval na to, že herec vyzradil Death Stranding 2

+ jak to bylo s exkluzivitou MGS?

Americký herec Norman Reedus je znám jako blízký přítel Hideo Kojimy a hlavně herec hlavní postavy z konzolové PlayStation exkluzivity Death Stranding.

Mnohé proto zarazilo, když si koncem minulého týdne pustil pusu na špacír a v rozhovoru bez okolků vyzradil, že právě začali pracovat na Death Stranding 2. Jak dodal, natáčení motion capture pro jedničku zabralo dva až tři roky, byla to spousta práce, a jelikož byl titul úspěšný, pustili se do pokračování.

Japonský designér Hideo Kojima se na tento pro něj asi nečekaný únik rozhodl zareagovat stylovým způsobem.

Nahodil na Twitter pár společných fotek s Reedusem a napsal tam doporučení, ať se raději vrátí do své soukromé místnosti. Jde o zjevnou narážku na to, že v prvním dílu Death Stranding měla postava herce své místnosti v různých základnách po herním světě.

Má se za to, že studio Kojima Productions nyní dělá na několika projektech: Vedle Death Stranding 2 pro PlayStation 5 má jít o pokračování hororu Silent Hill též exkluzivně pro Sony, a nejspíš i pro nějaký cloudový xboxový titul pro Microsoft.

V souvislosti s Kojimou se ještě objevila další drobná zpráva.

Herní redaktor Ryan Payton v knize o historii her odkryl, že Sony nikdy za exkluzivitu Metal Gear Solid 4 na PlayStation nezaplatila, narozdíl od všeobecného přesvědčení. Nic takového prý neexistovalo. Kojima se prostě jen rozhodl hru na Xbox 360 nepřevést. Pokud by tak učinil, jeho šéfové by to prý schválili, ale nebyl na to tehdy připraven.

Jinak právě probíhá 20 % sleva na PC konverzi Death Stranding: Directors Cut na Epic Games Store:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Death Stranding

PS4, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments