If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Horizon Forbidden West je druhou nejprodávanější PS5 krabicovkou, 70 procent Britů zaplatilo více než muselo

+ reklamní video z Paříže.

Dorazily k nám první prodejní výsledky megahitu z minulého týdne a to konkrétně z Velké Británie.

Horizon Forbidden West tam samozřejmě vystoupalo na čelo prodejního žebříčku a stalo se zatím druhou nejprodávanější PS5 krabicovkou, po Spider-Man: Miles Morales z období startu PS5.

Chris Dring ze sesterského Gamesindustry.biz zveřejnil, že dobrodružství s Aloy si tam 70 procent majitelů krabicovek pořídilo na PS5 (a zbylých 30 procent PS4 verzi).

Na základě toho byla na PushSquare připomenuta dřívější kauza, že tak vlastně dvě třetiny lidí platily více, než musely, protože by jim bývalo stačilo dát o 10 britských liber méně za PS4 krabicovku, se kterou mají nárok na bezplatný PS5 upgrade. Ale buď to nevěděli nebo o to nestáli a chtěli mít rovnou PS5 originál, kdy je rozdíly logo na krabičce, počet disků uvnitř a to, že nemusejí stahovat vše znovu z internetu v lepší verzi (100 GB dat bez patchů).

Celkově byl krabicový start v Británii (součet PS4 a PS5 kusů) o třetinu slabší než minule u Horizon Zero Dawn, což se jako vždy přičítá většímu rozmachu digitální distribuce oproti situaci v roce 2017, takže srovnávání by bylo silně zavádějící. Sony zatím prodejní čísla nepublikovala, očekává se to v příštích dnech a určitě to bude v řádu mnoha milionů.

Níže ještě oficiální reklamní video z Francie, kde proběhla celá řada propagačních aktivit na Forbidden West.

Vše se dělo poblíž druhé nejrušnější stanice pařížského metra, Saint-Lazare, kde byly tématické billboardy, kresby na zdi, dedikovaný stánek a také socha jednoho ze strojů ze hry:

Cover image for YouTube videoHorizon Forbidden West à la Gare Saint-Lazare - Paris | PS4, PS5

O podobných marketingových akcích po celém světě jsme se zmiňovali o víkendu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Horizon Forbbiden West

PS4, PS5, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments