Skip to main content

Horizon Forbidden West mělo stát 110 milionu eur a PS4 byla odhalena přesně před deseti lety

Rekord a vzpomínky.

Je to pár dnů, co vydavatelská skupina Embracer litovala, že reboot Saints Row ji stál 100 milionu dolarů, leč hra se pak nakonec moc dobře neprodávala. Od příště prý bude muset více zvažovat, kterým projektům dá zelenou a investuje do nich.

Teď je mnohem více patrné, o jak vysokou sumu jde, v kontextu s first-party PlayStation exkluzivitou od Sony a Guerrilla Games, která je rok stará a mimochodem figuruje v nové nabídce PS Plus Premium.

Horizon: Forbidden West mělo stát 110 milionu eur (současným kurzem tedy 2,6 miliardy českých korun), díky čemuž se stalo nejvíce nákladným multimediálním projektem v Holandsku. Není zřejmé, jestli se do toho počítal pouze vývoj nebo i marketing, patrně obojí.

Včera to bylo jinak přesně 10 let, co byla slavnostně odhalena konzole PlayStation 4, což je něco, co i kvůli koronaviru vymizelo a nahradila to pouze online vysílání na YouTube.

Mnozí novináři, kteří se velkolepé akce v New Yorku osobně zúčastnili, se pustili do vzpomínání. Kterak je zklamalo, že tam nebyl stroj ukázán, jak byli překvapeni z dvouhodinové délky akce, jak někteří bojkotovali snídani kvůli neetickým praktikám firmy nebo jak se tehdy řešila politika Sony k bazarovkám (čekalo se na postoj Microsoftu).

Zopáknout si celý Playstation Meeting můžete v záznamu tehdejšího streamu níže, a tady najdete některé z mnoha animovaných gifů, které v reakci vznikly.

Read this next