Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hrdinové sérií od Bethesdy se potkávají s těmi z Xboxu v oslavném traileru

+ dozvuky dokončení akvizice, hromadný artwork.

"Vždy jsme byli jejími fanoušky, teď už jsme jedna rodina".

Zhruba tak nějak znělo zadání scénáře pro velkolepý oslavný trailer k příležitosti vstupu Bethesdy do Xboxu pod křídla Microsoft.

A tak se stalo, že se chlapík z DOOMa ocitl na vesmírné stanici a vylekal tak partičku z Gearsů, ale potěšilo to někoho jiného. O chvíli později už vidíme hrdiny z Wolfensteina, The Evil Within či Dishonored (nebo Fallouta a Skyrimu), které na nastalou situaci pokaždé nějak reagují. Vítají je "doma" jiné známé postavy z Halo, Hellblade, State of Decay, Sea of Thieves či jiných značek od Microsoftu, který sem nezapomněl zařadit ani Forzu či Flight Simulator.

Watch on YouTube

Co dále zaznělo v dozvucích včerejšího vysílání?

The Elder Scrolls Online hrály loni 3 miliony lidí a celoživotně je na 18 milionech uživatelích, což je z něj prý dělá největší multiplatformní MMO svého druhu (protože World of Warcraft na konzolích není).

Cílem je prý dělat hry exkluzivně pro Game Pass, ale souběžně se musí dodržet stávající smlouvy (např. Deathloop na PS5) a některé existující série klidně mohou i vyjít na jiných platformách než PC a Xbox.

Vybrané hry Bethesdy budou podporovat funkci FPS Boost na Xbox Series X a S, například Oblivion, ale i další.

Phil Spencer dále naznačil, že id Tech engine může sehrát v budoucnosti pro Xbox velkou roli.

A tady je ještě nový oficiální artwork od Bethesdy, kde určitě poznáte staré známé postavy jak od Bethesdy, tak Xboxu, svorně pózující bok po boku:

Read this next