If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

HYPE u nás uváde Scorn: Deluxe Edition

Co přinese re-edice hororu už i pro PS5? + čeština.

Scorn je dobrodružná hororová hra z vlastního pohledu s tísnivou atmosférou, zasazená do děsivého světa plného podivných tvarů a ponurých prostředí.

Po skončení roční xboxové exkluzivity hra vyjde krabicově pro herní konzole PlayStation 5 a také pro Xbox Series X dne 3. října 2023, oznámil domácí distributor HYPE.

Fyzická Deluxe Edition obsahuje navíc exkluzivní steelbook, tíživý původní digitální soundtrack od Aetheka a Lustmorda a 192stránkový digitální artbook s obrovským množstvím jedinečných kreseb a návrhů z děsuplného světa této hry. Hra bude obsahovat oficiální českou lokalizaci.

Nechte se uvrhnout do neznámého snového světa, ve kterém budete osamoceni a dočista ztraceni nelineárním způsobem zkoumat odlišné, navzájem propojené oblasti, jejichž znepokojivá prostředí se sama o sobě vyznačují svébytným charakterem.

Každá lokace obsahuje vlastní příběhové téma, hádanky i postavy, které společně tvoří nedílnou součást tohoto vzájemně soudržného světa. V průběhu hry budete odemykat nové oblasti, získávat různé dovednosti, zbraně i předměty a při tom se snažit pochopit to, co je vám předkládáno.

Propracovaný soudržný svět: Scorn je zasazen do otevřeného světa skládajícího se z odlišných, navzájem propojených oblastí. Každá z nich představuje spletité bludiště nejrůznějších místností a cest, které musíte objevit. Veškeré vyprávění se odehrává z vašeho pohledu tak, aby žádné filmové sekvence neodváděly vaši pozornost od hrůzné reality živoucího, dýchajícího světa kolem vás. Oči ale mějte pořád dokořán – hra vám neprojeví sebemenší soucit, pokud na své nelehké pouti přehlédnete něco důležitého. Všechno tu má svůj důvod a účel – jen musíte přijít na to jaký.

Uvědomění si sebe sama: Ponořte se do hry ještě víc uvědoměním si svého těla a svých pohybů. Vaše činnosti v herním světě působí realističtěji díky tomu, že předměty zvedáte vlastníma rukama (místo toho, aby se jen vznášely ve vzduchu) nebo že se stroji a zařízeními manipulujete uchopením jejich ovládacích prvků.

Správa inventáře a munice: Vaše výzbroj je jasně určena a přísně omezena, díky čemuž zůstanete po celou dobu hry v ještě větším střehu. Zároveň budete muset důkladně rozmýšlet, kdy bojovat, kdy se ukrýt a jaký dopad vlastně mají vaše činnosti na okolní svět. Abyste mohli postoupit dál, budete tak muset neustále přizpůsobovat svůj herní styl.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments